Kristina Šmigun-Vähi. (MATI HIIS)

Saksamaa raadiokanali Deutschland Funk teatel on neli 2006. aasta Torino olümpiamängude dopinguproovi andnud positiivse tulemuse ning vähemalt üks neist kuulub seal kaks kuldmedalit võitnud eestlannale Kristina Šmigun-Vähile.

Raadiojaama andmete kohaselt pole teada, kas ka ülejäänud positiivsed proovid on Šmiguni omad või mitte. Küll on teada, et kõik neli on andnud kestvusala(de) esindaja(d).

Deutschland Funki väitel on neist neljast proovist avastatud anaboolsete steroidide jälgi - toonaste testimismeetoditega polnud need avastatavad, praegustega aga on.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee on teatanud, et ei kommenteeri Torino mängudel antud proovide korduskontrollimise tulemusi enne Sotši olümpia lõppu.

Teatavasti teatas ka Vene meedia Sotši mängude eelõhtul Torino neljast positiivsest dopinguproovist - nende väidete kohaselt on need kõik andnud Eesti sportlane või sportlased, kuid nimesid ei mainitud.

Sama päeva õhtul esines Šmigun-Vähi avaldusega, et löögi all on ainult tema, kuid kahtlasi tulemusi andsid vaid A-proovid ja B-proovide tulemused on veel selgumata.

Jaga artiklit

110 kommentaari

M
Mitte Naine  /   21:23, 29. juuni 2015
Inimene elab oma elu
K
Kiku Kaku ja Kaia  /   21:19, 29. juuni 2015
Keegi peab austama seda kui naised on meil meeles. Sest on hea et meie genitiiv on suurem kui olemasolev ühiskond. Mänginuks nendest kasv. keegi saanuksime me juba maailmameitriteks. ûhte ei saa kokku panna kümne miljardiga. Sellega peab leppima.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis