Adelina Sotnikova. (AP / Scanpix)

Sotši talimängude iluuisuvõistlusel valmistas paraja üllatuse 17-aastane Adelina Sotnikova, kes võttis naiste üksiksõidu kulla tiitlikaitsja ja suurfavoriidi Yuna Kimi eest. 

Lõuna-Korea superstaar hoidis lühikava järel Sotnikova ees nappi edumaad, kuid vabakava oli eelmisel MM-il alles 9. koha saanud venelannal võrratu ja kuld tuli punktisummaga 224,59. Kim kogus 219,11 punkti. 

Oma kolmandal OM-il jõudis lõpuks medalile - pronksile - viiekordne Euroopa meister Carolina Kostner (Itaalia) 216,73 punktiga. 

Jaga artiklit

15 kommentaari

P
Parim   /   14:16, 21. veebr 2014
Võitis
T
Tänane uudis - Katarina Witt  /   13:53, 21. veebr 2014
Iluuisutamise naiste üksiksõidus krooniti Sotšis olümpiavõitjaks venelanna Adelina Sotnikova, kes asjatundjate arust ei väärinud kuldmedalit. Kirkaim autasu oleks spetsialistide hinnangul minema hõbeda saanud korealannale Yuna Kimile.
Ameeriklaste meelest on kahtlane see, et USA, Rootsi, Suurbritannia ja Lõuna-Korea kohtunikud asendati viimasel hetkel Prantsusmaa ning endiste idabloki riikide Venemaa, Ukraina ja Eesti esindajatega, kes väidetavalt soosisid venelannat.
Lõuna-Korea SBS-i telekanali iluuisutamise kommentaator Bang Sang-ah lisas: "Ma midagi sellist ootasingi. Venelastel oli koduväljakueelis."
Tulemustes oli üllatunud ka 1984. ja 1988. aasta olümpiavõitja Katarina Witt. "Ma ei mõista kohtunikke otsust," sõnas sakslanna.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis