Sotši 2014

Rootsi alistas esimeses poolfinaalis Soome ja jõudis olümpiafinaali! (13)

Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall, 21. veebruar 2014, 16:25
Soome ja Rootsi selgitavad Sotši taliolümpia meeste jäähokiturniiri esimese finalisti.Foto: JONATHAN NACKSTRAND
Täna selguvad Sotšis meeskonnad, kes mängivad pühapäeval meeste jäähokikulla peale. Esimeses poolfinaalis alistas Rootsi 2:1 Soome.

16:24
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Aitäh jälgimast otseülekannet Soome - Rootsi hokilahingust. Õhtuses mängus USA - Kanada on muuhulgas mängus ka see:

16:23

Robert Rooba ‏@RobertRooba Erik Karlsson...

Eduard Krigulson ‏@ekrigulson Rootsi läheb #Sochi2014 olümpia finaali ning Soome teist olümpiat järjest mängib pronksi mängu.
Valentina Kebrin ‏@ValentinaKebrin Yeaaaaaaah . ROOTSI :D
Riin ‏@Krrrmjauuu Rootsi võitis poolfinaali ja läheb finaali!!! #jeeeees #muahhhh:D
karlis ‏@PakkoKarlis 2-1 win rootsi,kahju soomest

16:21

Rootsi on nüüd võitnud kõik neli olümpiamängude poolfinaali, kus nad mänginud. Kes on nende vastaseks pühapäevases finaalis ja kellega kohtub Soome laupäevases pronksimängus, selgub täna õhtul.

16:20
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Rootsi on 2:1 võiduga olümpiafinaalis! Viimasel minutil asendas Soome väravavahi kuuenda väljakumängijaga, aga midagi arvestatavat vastase värava all üles võtta ei suudetud. Rootsi ajakirjanikud klõpsivad fotosid ja on väga rõõmsate nägudega, soomlased nukrad.

Mis mängu otsustasid? Soome suutmatus lüüa värav arvulisest ülekaalust, mida mängiti kokku 8.35 (sh 1.35 viiekesi kolme vastu) ning vist veidi ka Soome väravavahi Tuukka Raski haigestumine. Teda asendanud Kari Lehtonen ei mänginud kehvasti, aga Rootsi teise tabamuse puhul võinuks ta tegutseda õnnestunumalt. Võimalik, et Venemaa-mängu kangelase Raski puudumine pani Soome meeskonnale ka kerge psühholoogilise paugu.

16:15

Publikuarv on 9476, mis tähendab, et enam kui iga viies tool Bolšois on täitmata. Arvestades, et tegu on olümpiamängude poolfinaaliga, on sellest neetult kahju. Soome võttis aja maha, 1.06 lõpuni. Rootsi ees 2:1.

16:12
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Nii Soome kui ka Rootsi fänne on hallis vaid käputäis ja seetõttu pole atmosfäär teab mis võimas. Soome esiviisik Selänne-Granlund-Immonen-Timonen-Vatanen käib üha sagedamini jääl ning kaitses võetakse üha suuremaid riske, aga seis püsib muutumatuna. Rootsi juhib 2:1 ja mängu lõpuni on kolm minutit.

16:07

Soome ei mänginud ülekaalu kehvasti - litter püsis Rootsi tsoonis ja välja mängiti korralikud viskekohad, aga löögid lendasid kas mööda või langesid Henrik Lundqvisti saagiks.

16:04

9 minutit mängu lõpuni, Rootsi jätkuvalt 2:1 ees, kui Daniel Sedin võtab ründetsoonis rumala ja tarbetu 2minutilise karistuse. Rootsi senist 4 eemaldamist pole Soome suutnud väravaks realiseerida. Kuidas läheb nüüd?

16:00
ats

rootsi finaali
kõrini põtradest

16:00
finest

Elagu Soome!

15:58

Ott Alajõe ‏@ott204 viimane kord kui ma rootsi ja soome mängu vaatasin läksin ma 1:0 pealt magama ja hommikul ärgates oli seis 6:1 soomele. Dv trenni ära!
Valentina Kebrin ‏@ValentinaKebrin Rootsi Soome 2-1 yeaaah :D :D
Linda Siska ‏@SiskaL1nda "Eesti matus on ka huvitavam kui Soome pulm" Mingi Inimene

15:54
.

olen olnud kogu aeg Soome poolt aga täna mängu vaadates "viskas ära". uisutavad hästi, triblavad hästi aga näe ei suuda litriga värava kontuurile pihta saada!! Oleks vee, et mingid algajad, kuid nad on ju ELUKUTSELISED, kes teevad seda tööd iga jumalapäev! Ja ei suuda litrit suunata sinna kuhu tahavad ja seda pea terve gäng. Ja kui ei mõista siis saagu taha!! Õite mul asi rootslased on paremad ja nemad võitkugi ja las porod harjutavad veel. Ei saa ju Ameerikamaa vastu mingeid tolbajobe saata.

15:49

Kolmas kolmandik algas. Rootsi juhib 2:1. Kumb kahest kangest mängib pühapäeval olümpiafinaalis, kumma osaks jääb homne pronksimäng?

15:47

Rootsi meeskond rõõmustamas 2:1 juhtvärava üle. Viimane kolmandik on veel mängida. Kas Soome suudab kaotusseisust tõusta? Enne tänast on Soome ja Rootsi olümpiaturniiridel kohtunud 11 korda ning Soome on võitnud vaid kaks matši (lisaks 3 viiki ja 6 Rootsi võitu).

15:38

Kalev Välk ‏@KalevVlk Tegelt võiks Soome ikka võita ju, kuigi ega Rootsil ka viga pole. #hoki
Remo Murumaa ‏@RemoMurumaa Dvj soome tehke 2ra , tahan teid finaalis n2ha!!
Uku Kull ‏@ukuGem @PakkoKarlis soome peab võitma
Ott Alajõe ‏@ott204 Kes debiilik saab olla Rootsi poolt mai saa aru. pff,
R.V † ‏@tthedocumentary Nii palju kui ma hokit olen vaadanud, on alati Rootsi minu arust parim olnud

15:35
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Kui esimene kolmandik mängiti soojenduseks, siis teisel läks mänguks. Skoori avas Soome, aga Rootsi vastas kiiresti ning kasutas siis ära arvulise ülekaalu ja asus 2:1 juhtima.

Rootsi on teeninud neli ja Soome kaks 2minutilist karistust, ent meie põhjanaabrid pole 6.25 jooksul, mis arvulises ülekaalus mängitud, suutnud Rootsi väravavahti Henrik Lundqvisti üle mängida.

15:31

Just nii sündis Rootsi 1:1 viigivärav, kui Loui Eriksson lükkas terava nurga alt väravasse Jonathan Ericssoni söödu.

15:28
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Rootsi ees 2:1! Soome värava autor Olli Jokinen kukutab vastase ja teenib 2minutilise karistuse, mille viimastel sekunditel (3.34 enne kolmandiku lõppu) kõmmutab kaitsja Erik Karlsson siniselt joonelt litri Kari Lehtoneni väravasse. Ütleme nii, et mul on tunne, et Tuukka Rask oleks selle viske tõrjunud...

15:17
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Rootsi viigistab, seis on 1:1! Esmalt teenib Marcus Kruger 2minutilise karistuse ning Soome saab arvulise ülekaalu, mille ajal ja järel hoitakse litrit kenasti Rootsi tsoonis, ent väravani ei jõuta, sest pealevisetel napib täpsust. Rootsi ütleb aitäh ja nõelab vastu - 32. minutil viigistab Loui Eriksson mänguseisu 1:1-le.

15:12

Ott Alajõe ‏@ott204 soome poikad nii tublid :)
Kirke M. ‏@vorstipidu hästi soome tubli naiss gg
mmarilyn ‏@mmannuuu Neiudega Soome-Rootsi mängu vaatamine! 😄👍 #Sochi2014 #leijonat

15:09
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Soome juhib 1:0! Punane väravatuli Rootsi puurivahi Henrik Lundqvisti selja taga on süttinud, aga peakohtunik näitab intensiivselt, et väravat pole, väravat pole. Soome meeskonna mängijate käed on aga taeva poole ja minnakse vaatama videot...

Esimene Bolšoi suurel ekraanil näidatud kordus viitab, et litter oli selgelt väravas. Peakohtunik vestleb videokohtunikuga pikalt-pikalt, tuleb lõpuks jääle ja näitab... värav! Soome ees 1:0, värava autor Olli Jokinen.

15:06

Soome noor ründaja Mikael Granlund teenis vastase piirdesse rammimise eest 2minutilise karistuse ning Rootsi hoidis litrit pikalt Soome tsoonis ja sooritas mitmeid pealeviskeid, millel aga nappis täpsust.

Muuseas, kui Soome meeskondlik kaitsemäng on pälvinud ohtralt kiidusõnu, siis arvuline vähemus on olnud nende jaoks komistuskiviks - enne tänast on nad protsentuaalselt selles mänguelemendis olümpiaturniiri nõrgim meeskond.

14:57

Teine kolmandik on alanud. Soome jätkuvalt sinistes ja Rootsi kollastes särkides. Esimese kolmandiku pealevisked võitis Rootsi 13:10, karistusi teenisid svenssonid kolm ja nende vastased null.

14:51

Nägu juuresolevalt fotolt näha, pole võitluse puudumise üle põhjust kurta. Seda pakuvad mõlemad pooled. Väravaid aga seni visatud pole, mis lubab eeldada, et 2003. aasta MMi veerandfinaali kordusetendust (Soome juhtis 5:1, aga Rootsi võitis 6:5) me täna ei näe :)

14:49

Kdep2ss ‏@Kdep2ss Hea Reede lebos:Soome-Rootsi hoki;)

Mariin Poska ‏@mariinjou kui te võitsite venemaa,siis võidate rootsi ka #soome

katariin kiviselg ‏@K_Kiviselg Terve kool Soome-Rootsi mängu vaatamas.. #huvitab_s***ks

14:43
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Esimene kolmandik lõppenud, seis 0:0. Suhteliselt kiretu mäng on olnud. Tuukka Raski haigestumise tõttu Soome väravas seisev Kari Lehtonen tõrjus alguses küll mõned litrid enda ette, ent kolmandiku lõpus püsisid need juba kindlalt kindas.

Soome kahetseb kindlasti suutmatust väravaks realiseerida viis kolme vastu arvulist ülekaalu. Rootsil tasub om mehi veidike rahustada, sest rumalate ja tarbetute karistuste jätkuv korjamine teeks nende olukorra keeruliseks.

14:33

Soome luhtas väga soodsa võimaluse. Rootsi teenis lühikese vahega toorutsemise eest kaks karistust ning Soome nautis 1.35 jooksul viis kolme vastu arvulist ülekaalu, aga Henrik Lundqvisti üle mängida ei suudetud. Parim võimalus oli Teemu Selännel, aga vanameister ei suutnud litrit õhku tõsta ja väravavaht tõrjus madala viske jalaga.

14:28
Ott Järvela, Bolšoi jäähokihall

Venemaa on kõva jäähokiriik, mistõttu tekitavad rohked tühjad istmed Bolšois arusaamatust - kas oma meeskonna väljalangemine oli tõesti nii valus, et nüüd ei sobi enam olümpiamängude poolfinaali vaadata? Kui viis-kuus minutit pärast mängu algust olid tühjad enam kui kolmandik istmetest, siis praegu umbes veerand. Olümpiamängude poolfinaali kohta on seda näruselt palju.

14:17

Soomel oli kasutada arvuline ülekaal, kui 2minutilise karituse teenis Alexander Steen, ent Rootsi mängis vähemuses hästi ja korralikku vurri vastase tsoonis Soome üles võtta ei suutnud. Kuus ja pool minutit mängitud ning pealevisked 7:3 Rootsi kasuks.

14:12

Steven Sullakatko ‏@SSSulla Geneetika õpetaja arvab, et me peaks loengus olemise asemel Soome-Rootsi poolfinaali vaatama.

14:07

Litter on mängus ja vanad sõbrad/vaenlased (kriipsuta enda jaaoks mittesobiv variant läbi) asusid selgitama, kes jõuab finaali, kelle oskas jääb pronksimäng. Tuletame veelkord meelde, et Soome esiväravavaht Tuukka Rask on palavikus ja ei mängi.

13:52
Ott Järvela

Üks väga meelevaldne tähelepanek. Eile peeti naiste curlingus medalimatše ning finaalis sai Kanada jagu Rootsist. Naiste jäähokis tabas neid riike täpselt sama saatus - Kanada võitis finaalis lisaajal USAd 3:2, aga Rootsi kaotas pronksimatšis 3:4 Šveitsile.

Kas otsene side jäähoki ja curlingu vahel peab Rootsi ja Kanada puhul paika ka täna? Rootsi meeskond alistas äsja pronksimatšis lisaajal Hiina 6:4 ning Kanada meeskond alustab peagi kullamatši Suurbritannia vastu...

13:45
wrx

Pigem USA vist praegu favoriit, siis Rootsi ja lõpuks Kanada-Soome on 50-50. Samas arvestades Kanada potentsiaali... Neile oleks ülesäratamiseks ühte tugevat mängu vaja. Eks õhtul näeb.

13:43

Soome ja Rootsi on Sotši korra juba jäähokis vastamisi olnud. Naiste jäähokiturniiri veerandfinaalis suutis Rootsi üllatuslikul kombel võtta 4:2 võidu ja jõudis lõpuks pronksimatšile, kus kaotati Šveitsile. Soome naised pidid leppima viienda kohaga. Kumb naaber täna peale jääb?

13:33

Statistika-agentuur Infostrada peab turniiril konkurentsi jäänud nelja koondise kullašansse järgmisteks: Kanada 34,85%, Rootsi 31,26%, Soome 19,50% ja USA 14.39%. Kas oled nõus või vaidled vastu? Jänkid on ju seni väga veenvalt mänginud...

13:31

Nagu näha, toimub ka tänane live-ülekanne läbi Õhtulehe uue ja edeva live-mootori, kus lugejal on hõlbus oma sõna sekka öelda. Tehke seda julgesti ja teeme ülekande üheskoos kirevamaks ja põnevamaks.

13:24

Suur ja tähtis uudis, mis Soome jaoks väga-väga halb. Meeskonna esiväravavaht Tuukka Rask, kes tegi veerandfinaalis Venemaa vastu väga hea mängu, peab tänasest matšist nohu ja palaviku tõttu kõrvale jääma. Väravas seisab seni Sotšis ühes mängus jääl käinud Kari Lehtonen, varumees on senine kolmas puurivaht Antti Niemi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee