Eesti teist vahetust sõidab Grete Gaim (ALBERTO PIZZOLI)

Sotši taliolümpia laskesuusatamisprogramm hakkab lõpule jõudma - medaleid jagatakse veel vaid teatesõitudes. Täna oli kavas naiste 4x6 km võistlus, 17 naiskonna seas oli esindatud ka Eesti. Kuldmedali võitis Ukraina, Eesti sai ringiga sisse ning lõpp-protokolli märgiti meie piigadele 16. koht.

Eesti pidi läbima ühe trahviringi (Daria Jurlova) ja kasutama 13 varupadrunit. Parimal juhul oli naiskond avavahetuses 8. kohal, ent pärast püstitiiru Kadri Lehtla ühel laskumisel kukkus ning esikümnest langeti välja.

Ukraina tõusis liidriks teise vahetuse lamadestiiru järel ning kuigi nende kolmandas vahetuses sõitnud Valja Semerenko vajas püstitiirus kolme varupadrunit, suudeti liidrikohta hoida ning hõbeda võitnud Venemaad edestati finišis lõpuks 26,4 sekundiga. Pronks Norrale (+37,2).

Võistluse käik

Võistluse võidabki Ukraina, hõbe Venemaal (+26,4) ja pronks Norrale (+37,6). Ringiga sisse saanud Eestil (nagu ka Jaapanil, Slovakkial ja Hiinal) lõpuni sõita ei lubata ja nii meie naiskonnale 16. koht.

Püstitiirus vajab Talihärm kolme varupadrunit, Eesti 16. kohal, Ukrainast maas 6.53,3

Johanna Talihärm lamadestiirus ei eksi, Ukrainast maas 5.50,2

Liider Ukraina püüab Eesti ringiga kinni, siiski saab Jurlova vahetuse Talihärmile üle anda. Kaotust Ukrainale 5.23,1

Jurlova peab püstitiiru järel minema ühele trahviringile ning naiskond on jätkajatest viimane ehk 16., Ukrainast maas 5.04,9

Jurlova vajab lamadestiirus kaht varupadrunit. Eesti 15. kohal, Ukrainast maas 4.08,4

Eesti annab teate üle 15. kohal, kaotust liider Ukrainale 3.05,9

Gaim vajab ka püstitiirus üht varupadrunit. Eesti 13. kohal, Ukrainast maas 2.37,7

Grete Gaim vajab lamadestiirus üht varupadrunit, Eesti 13. kohal, liider Ukrainast maas 1.54,0

Paraku Lehtla pärast teist tiiru kukub ning teatevahetuseks on Eesti langenud 12. kohale, liidriks tõusnud Itaaliale kaotust 1.14,1

Teises tiirus vajab Lehtla üht varupadrunit. Eesti on tõusnud 8. kohale, liider Venemaast maas 39,4 sekundit

Lehtla vajab avatiirus kaht varupadrunit. Eesti 14. kohal, liider Venemaast maas 25 sekundit

Start on antud!

-----

Eesti avavahetust sõidab Kadri Lehtla, teises vahetuses esindab naiskonda Grete Gaim, kolmandas Daria Jurlova ja ankrunaiseks on Johanna Talihärm.

Jaga artiklit

13 kommentaari

T
To KAASAELAJA  /   06:20, 22. veebr 2014
Kuidas ukrainlannad näitasid venelastele koha kätte? Viimased jäid ju teiseks, mis minu arust on päris hea koht. Kahjuks näitasid nad just eestlannadele koha kätte, tehes neile ringiga sisse.
V
Vaataja  /   20:35, 21. veebr 2014
Pole ime, kui raisatakse raha ja saadetakse sinna mingid naised ja mehed, keda ei tea siin üldse ja nende saavutused on olnud suur null. Lihtsalt vastik, et riik teeb oma mainele häbi. Saatnud sinna 1-5 sportlast, kes oleks saanud ikka kuhugi keskele aga mitte sattunud viimaste hulka.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis