Evi Sachenbacher-Stehle (SERGEI KARPUKHIN)

Saksamaa olümpiakomitee kinnitas, et laskesuusataja Evi Sachenbacher-Stehle dopinguproov on osutunud positiivseks ning Sotšis ühisstardist sõidus neljanda koha saanud sportlane on koondisest eemaldatud ja tagasi kodumaale saadetud. Sachenbacher-Stehle on teatavasti endine murdmaasuusataja, kes on karjääri jooksul võitnud viis olümpiamedalit, sealhulgas ka kaks kulda.

Sachenbacher-Stehle dopinguproovid on näidanud keelatud erguti metüülheksanamiini kasutamist. Positiivset testi kinnitas ka Sachenbacher-Stehle ka ise, kuid mõistagi pole tal enda sõnul õrna aimugi, kuidas keelatud ained tema organismi sattusid.

"See on tõeline õudusunenägu, sest ma ei suuda kuidagi selgitada, kuidas taoline positiivne tulemus on võimalik," seisis Sachenbacher-Stehle avalduses.

"Võin kinnitada, et teadlikult pole ma keelatud aineid manustanud ning kavatsen teha kõik endast oleneva, et see asi saaks täielikult selgeks," lubas Sachenbacher-Stehle ja lisas, et kõik tema poolt kasutatud toidulisandid olid läbinud laboratoorse kontrolli või saanud tootjatelt garantii, et need ei sisalda midagi keelatut.

 

 

Jaga artiklit

9 kommentaari

/
/  /   10:08, 22. veebr 2014
To ; Kui suur võimalus on....täiesti reaalne võimalus on olemas. Isegi joogitops, mille võib anda teise meeskonna jootja, ka see on võimalik, sest sportlane sellist sigadust usu.
Venemaa kirumise võiks nagu jätta, nad testisid juba varem oma sportlased ära ja kaks võeti dopinguga vahele ja mängudest eemale. Milline karistus, näitab aeg.
K
kui suur on vandenõuteooria võimalus?  /   07:31, 22. veebr 2014
mind tegelikutl huvitab, kui suur on võimalus, et keegi kusagil sokutab sportlasele midagi söögi, joogi sisse? salaja. nii kättemaksusk. kusagil olengul, söögikohas vm. kas see asi on võimalik, reaalne. mind ei huvita üldse antud konkreetne juhtum. aga mind huvitab üldiselt. kas selline asi on võimalik.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis