Sotši 2014

ROKi president: Venemaa on oma medalivõitjad kodustanud legaalselt (9)

Ott Järvela, Sotši, 23. veebruar 2014, 12:47
Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach. Morry Gash
Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach märkis tänasel pressikonverentsil, et kodustatud sportlaste poolt võidetud medalite abil Sotši taliolümpia medalitabeli esikoha kindlustanud Venemaa pole teinud midagi reeglite vastast.

Venemaale võitsid (kuld)medaleid nii korealane Victor An (lühiraja kiiruisutamine) kui ka Vic Wild (lumelauasõit). "Kodakondsuse vahetamist puudutavad reeglid on olümpiahartas kirjas. Seda tuleb teha kolm aastat enne olümpiat ning eelmise olümpiakomitee ja rahvusvahelise alaliidu nõusolekul. Venemaa on neid reegleid järginud.

Samal teemal

Elame maailmas, kus migratsioon on meie igapäevaelu osa. Vahel on põhjuseks armastus, vahel töö, vahel lihtsalt otsus oma elu ümber korraldada. Peame neid soove austama, aga muidugi muutume murelikuks, kui tunneme, et asi muutub kauplemiseks," rääkis Bach.

Venemaa olümpiakoondise edu nimetas ROKi president heaks nähtuseks. "Kodumeeskonna edu on alati olümpiamängude edukuse tähtis komponent. Näiteks kaks aastat tagasi Londonis aitas Suurbritannia koondise edukus tõsta tuju ja vaimustust. Nii ka Sotšis.

Venemaa esitusest rääkides, siis väga tänuväärne, et nad ei võitnud kõiki medaleid, vaid jätsid neid ka küllasõitnud riikidele. Venemaa tegi pärast Vancouveris kogetud šokki (võideti vaid kolm kuldmedalit ja medalitabelis lepiti 11. kohaga – toim) kõvasti tööd ning tulemus on olnud muljetavaldav," sõnas Bach.

9 KOMMENTAARI

e
Eesti 24. veebruar 2014, 13:16
Eesti tibid lähevad välismaale mehele - kas mõnda sportlast ei saa Eestile ära võluda?
h
Hirm tuleks peale kui eestlasi oleks miljoneid! 24. veebruar 2014, 10:04
Meile jagub küll ja rohkemgi neid vene nimega sportlasi. Kas oleme omad venelased kodustanud? Oleme küll, me oleme omad venelased kenasti koridori vaibale lubanud, ikkagi peaaegu nagu toas, Tuuletõmbust vahel tekib aga venelane raskustega harjunud, ütleb, et "nitševo, ne volnuites, huže bõvaet"
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee