Vastavalt uutele dopingureeglitele võib proove järeltestimiseks säilitada 10 aastat. (VALENTIN FLAURAUD)

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach märkis tänasel pressikonverentsil, et uus reegel, mis lubab dopinguproovide järelteste 10 aastat pärast nende võtmist, on ühtaegu mõistlik ja vajalik.

"Me teame oma kogemusest, et sportlastelt võetud dopinguproovid ei lähe säilitades paremaks. Juba 8aastase perioodi puhul on meil järeltestimisega esinenud teatud probleeme ning 10aastane piir kätkeb endas teaduslikku väljakutset.

Kuigi ma tahaksin, et dopingupetis peaks paljastamishirmus elama oma elu lõpuni, siis kahjuks on see liiga ambitsioonikas soov. 10 aastase piiriga oleme nii teaduslikku aspekti kui ka seadusbaasi arvesse võttes leidnud hea tasakaalupunkti," rääkis Bach.

Sotši olümpiamängudel on sportlastelt pühapäeva hommikuse seisuga võetud 2631 proovi, kinnitatud positiivseid juhtumeid on olnud neli, aga see arv kasvab. "Dopingujuhtumite arv pole nii tähtis, kui tõik, et süsteem toimib, mis näitab, et ROKil on nulltolerantsiga dopingu suhtes tõsi taga," lausus Bach.

Jaga artiklit

11 kommentaari

A
Ah et ametnikud süüdi,  /   13:59, 24. veebr 2014
kui sportlased dopingut tarvitavad, suurem osa pooldab siin pettust? Kui teid paljaks varastatakse ja kohe varast ei tabata, siis pärast enam ei tohi ja varas on aus inimene?
P
Proff  /   13:37, 24. veebr 2014
Vanaemal mõistlik jutt! Ei saa seadusi teha tagantjärele, lisades samas keelatud ainete nimekirjale pidevaid täiendusi.. Sellisel juhul on sportlane täielikult ametnikekarja voli all. Proov võetagu konkreetsel juhul, konkreetselt sportlaselt konkreetsetel võistlustel. Kui on kahtlusi, avatagu teine või kolmas proov, võetagu või neljas.. Kuid ainult põhjendatud juhul kui sportlane protestib analüüsi tulemuse. Korrumpeerunud ametnikukari ei ole usaldusväärne Jumalus, vaid mõjutatav tööriist otsustajate käes..

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis