Sotši 2014

Norra olümpiadelegatsiooni juht: lootsime suusatajatelt paremat etteastet (2)

Ott Järvela, Sotši, 24. veebruar 2014 10:00
Naiste 30 km ühisstardist sõidus võttis Norra kolmikvõidu.Foto: SERGEI KARPUKHIN
Norra olümpiadelegatsiooni juht Tore Övrebö sõnul vastab medalisaak küll ootustele, ent murdmaasuusatajate, eriti just meeste, panus pidanuks olema parem. Norra võitis Sotši olümpial 26 medalit (11 kulda, 5 hõbedat, 10 pronksi), millega asetub medalitabelis Venemaa järel teisele kohale.

"Jõudsime eesmärgini, milleks oligi 26 medalit. Muidugi võinuks number olla suurem, aga kui eesmärk liiga kõrgele seada, polegi võimalik selleni jõuda, sest paljud riigid on olümpiaks hästi valmistunud. Lisaks võivad koondist tabada vigastused ja muud asjad. Näiteks paar päeva tagasi oli meil probleem suusamäärdega," rääkis Övrebö.

Norra võitis murdmaasuusatamises 11 medalit (5-2-4), aga nendest vaid kaks pälvisid meesuusatajad – Ola Vigen Hattestad võitis sprindis kulla ja Martin Johnsrud Sundby suusavahetusega sõidus pronksi. Lisaks jäädi kolmes teatesõidus neljast medalita.

"Naised sõitsid väga hästi. Sprinterid samuti, aga distantsimehed esinesid ootustest nõrgemini. Nad olid head mullusel MMil Val di Fiemmes ja samuti tänavuses MK-sarjas, aga Sotšis, mis on kõige tähtsam võistlus, eesmärgini ei jõutud. See on arutelu koht. Lootsime murdmaasuusatamises paremini esineda," sõnas Övrebö.

Samal teemal

24.01.2014
Kes võitis Sotši olümpia kiiksuga medaliarvestuse? Ikka Venemaa
24.01.2014
Üheksa riiki, sealhulgas Läti, püstitasid Sotši olümpial medalirekordi
23.01.2014
Sotši olümpia numbrites ehk mille poolest jääb meelde 0,003?
23.01.2014
GALERII: Maratoni kolmikvõit kindlustas Venemaale medalitabeli esikoha!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee