Sotši 2014

Soome spordiminister põhjustas Sotšis rahvusvahelise skandaali (32)

Toimetas Viljar Voog, 23. veebruar 2014, 17:19
Norralaste kolmikvõit naiste 30 kilomeetri ühsitardiga sõidusFoto: Reuters / Scanpix
Läänemeresoomlastest poliitikud ei oska ikka keelt hammaste taga hoida. Kui alles hiljuti tõusis skandaal Juhan Partsi väljaütlemiste pärast leedukate kohta, siis nüüd on norralased marus Soome kultuuri- ja spordiministri Paavo Arhinmäki peale, kirjutab Ilta Sanomat.

Skandaal hakkas vaikselt kerima laupäeval, kui Arhinmäki ütles pärast naiste 30 kilomeetri murdmaasuusadistantsi, kus norralannad võtsid kolmikvõidu, Soome rahvusringhäälingu otse-eetris: „Kui norrakad olid senise olümpia jooksul oma määrete ja rohtudega alt läinud, siis täna läks kõik õigesti."

Lisaks tõi norrakas välja, et erinevalt soomlastest ei ole mitte ükski nende suusataja kunagi dopingu kasutamisega vahele jäänud ja selliseid kuulujutte on inetu levitada.

„Ükski Norra kõrge ametnik ei vihjaks kunagi millelegi sellisele. Üks minister peaks teadma, et oma sõnad tuleb enne läbi mõelda, enne kui need suust välja lasta. Me ootame vabandust!" rääkis Andresen ning lisas, et heade tulemuste taga on suurepärane töö noortega, mitte doping.

32 KOMMENTAARI

p
Põdraonu 25. veebruar 2014, 23:56
oli vist joogi all kui kildu rebis-kaine peaga poleks mitte julenudki...
a
Andke andeks! 25. veebruar 2014, 13:10
Kas ta on ikka õige inimene kellegile midagi ütlema? Sellest pole nii väga kaua aega möödas, et ei peaks mäletama, kuidas terve Soome suusameskond kär...
(loe edasi)
Loe kõiki (32)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee