Norralaste kolmikvõit naiste 30 kilomeetri ühsitardiga sõidus (Reuters / Scanpix)

Läänemeresoomlastest poliitikud ei oska ikka keelt hammaste taga hoida. Kui alles hiljuti tõusis skandaal Juhan Partsi väljaütlemiste pärast leedukate kohta, siis nüüd on norralased marus Soome kultuuri- ja spordiministri Paavo Arhinmäki peale, kirjutab Ilta Sanomat.

Skandaal hakkas vaikselt kerima laupäeval, kui Arhinmäki ütles pärast naiste 30 kilomeetri murdmaasuusadistantsi, kus norralannad võtsid kolmikvõidu, Soome rahvusringhäälingu otse-eetris: „Kui norrakad olid senise olümpia jooksul oma määrete ja rohtudega alt läinud, siis täna läks kõik õigesti."

Poliitiku sõnad jõudsid kuidagi Norra Olümpiakomitee peasekretär Inge Anderseni kõrvu ning fjordidemaa ametnik luges sealt välja selge süüdistuse, nagu kasutaksid nende sportlased keelatud aineid. „Selline vihjamine on täiesti ebaeetiline, vale ja jätab kogu Norra suusatamisest väära pildi," kommenteeris ta.

Lisaks tõi norrakas välja, et erinevalt soomlastest ei ole mitte ükski nende suusataja kunagi dopingu kasutamisega vahele jäänud ja selliseid kuulujutte on inetu levitada.

„Ükski Norra kõrge ametnik ei vihjaks kunagi millelegi sellisele. Üks minister peaks teadma, et oma sõnad tuleb enne läbi mõelda, enne kui need suust välja lasta. Me ootame vabandust!" rääkis Andresen ning lisas, et heade tulemuste taga on suurepärane töö noortega, mitte doping.

Jaga artiklit

30 kommentaari

P
Põdraonu  /   23:56, 25. veebr 2014
oli vist joogi all kui kildu rebis-kaine peaga poleks mitte julenudki...
A
Andke andeks!  /   13:10, 25. veebr 2014
Kas ta on ikka õige inimene kellegile midagi ütlema? Sellest pole nii väga kaua aega möödas, et ei peaks mäletama, kuidas terve Soome suusameskond kärus dopinguga, kui üks mees :D
Selle suuresuu puhul võiks öelda: " on kaks koledat asja, kui M A T S läheb uhkeks ja lehm läheb lõhkuma!"
Terve Soome häbeneb teda!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis