Kolmikvõit: naiste 30 km suusatamises tegid norralannad Sotšis puhta tööd (DAMIEN MEYER)

Sotši taliolümpia on lõppenud ning käes on erinevate kokkuvõtete tegemise aeg. Mida näitab meile taliolümpiamängude kõigi aegade medalitabel?

Sotšist 26 medalit (11-5-10) teeninud Norra on võimsalt juhtimas: neil on koos 118 kulda, 113 hõbedat ja 101 pronksi ehk kokku 332 medalit.

Tabeli teiselt realt leiame USA koondise, kes on võitnud 96 kulda, 103 hõbedat ja 85 pronksi ning kolmandaks (mööda Nõukogude liidust) tõusis Sotši mängudega Saksamaa (79-79-53).

Koduste mängude edukaimaks medaliriigiks kerkinud Venemaa on tabelis 9. kohal (49-40-35), vahetult venelaste järel on Soome (43-62-57).

Eestil on iseseisva koondisena võidetud taliolümpiamängudelt 4 kulda, 2 hõbedat ja 1 pronks, Lätil 4 hõbedat ja 3 pronksi. Leedul on talimängude medaliarve jätkuvalt avamata.

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
möga!  /   00:58, 25. veebr 2014
Ausa statistika huvides tuleks Venemaale otsa liita nende sportlaste medalid, kes võistlesid NSV Liidu koondises Vene NFSV all. Sel juhul oleks Venemaa kindlal esikohal. NSV Liit aga mitte, sest 23 aastaga on konkurentide medalisaak saanud edasi paisuda.
A
absoluutarvud  /   14:50, 24. veebr 2014
siiski pole nii indikatiivsed kui igatmasti jagamised rahvaarvu, pindalasse vms. suhtele - esmasel puhul on Soome kindlasti koos Norra ja Lichtensteiniga esikolmikus, teisel puhul aga on raske vastast leida Eestisuuruse maalapiga Hollandile. Sotchi resultaate vaid-arvestades kogus miljoni inimese kohta enim medaleid Sloveenia ehk-siis lausa 4 mida Eesti ei suutnud isegi nii muinasjutulises Torinos saavutada, ka absoluutmedalitearvu tali-OM-del kasvatas Sloveenia plaksti koguni 100 protsenti - muide esimene sloveen saavutas medali juba/alles oma kodu-ukseall Zaraievos, siis muidugi pandi autasu veel teise riigi kaukasse - nii nirult muide nagu tollal korraldajariik esines, oli varem vaid Shveits Sankt-Moritzis, ometi hoidus Jugoslaavia medalitabeli punase laterna staatusest kuna Austria sai veel luitunumat karva medali tookord sel vanal Austria-Ungari liitriigi territooriumil, muideks 8 aastat hiljem Albervilleis said Mozartimaalased medaleid juba 2000 protsenti rohkem. Nonii - ja siisveel baltikumiteema - onsiis leedukad vaid kossu jaoks loodud ja talisporti ei tasu neil proovidagi - usun, et tasub siiski, oli ju Kaukenas vaid tiiru kaugusel medalist niisiis soovigem neilegi uute Shalnade ja Vencienede teket. Kuusvarbaliste viimaks ometi saavutatud bobimedal on kah kiidetav - oli ka aeg nagu - rennidebuut oli neil ju juba 1988. punalipu all ja huvitav lisafakt, et Jamaikas ja NSVL-is tekkis bobisport umbes sama-aegselt - loetud kuud enne Calgary OM-i.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis