FC Flora alistas superkarikafinaalis Tallinna LevadiaFoto: Arno Saar
Viljar Voog 25. veebruar 2014 22:23
Aasta esimene jalgpallitiitel on Maarjamaal jagatud: FC Flora võitis täna õhtul superkarikafinaalis valitsevat Eesti meistrit Tallinna Levadiat. Kas nüüd peaksid florakaid kartma kõik liigakonkurendid?

Tänavuse jalgpallihooaja algus on olnud traditsioonilisest kõvasti erinev: klubid on kargete miinuskraadide asemel oma ettevalmistusi läbi viia saanud uues sisehallis ning veebruari viimastel päevadel pole harilikult Lilleküla kunstmuruväljakuid ümbritsenud lumehangedest jälgegi.

Ometi oli aasta esimene välikohtumine, superkarikafinaal, sama rabe ja kohmetu kui alati: näha oli palju tehnilist praaki ja üksteise valestimõistmisi.

Kui jalad veel ei suuda, siis peab lõikama pea ning just tarkusest jäi möödunud hooajal Floral selgelt puudu. 2013. aastal Levadiale kõik viis omavahelist duelli kaotanud ning hooaja kokkuvõttes ka Nõmme Kaljule ja Sillamäe Kalevile alla jäänud Flora leidis kogemusteprobleemile lahenduse 32-aastase keskkaitsja Taavi Rähni näol.

Kuigi tänases kohtumises kandis lilleklubi kaptenipaela Andre Frolov, kaikusid üle Lilleküla kõige valjemalt just Rähni valjud käsud. Pärnaka hõigete peale panid oma sammud paika mitte ainult teised kaitsjad, vaid mees kamandas oma valvepostidele ka keskvälja- ning ründemehed.

„Olen kõige vanem mees platsil ja ei jõua niipalju ringi joosta," muheles Rähn pärast mängu ise, miks ta nõnda palju kolleege juhendas. Asisemalt rääkides tõdes ta, et eelmise aastaga võrreldes peab Flora kogu mängu paremini tööle saama ning kõige lihtsam on seda teha, kui kaitse peab.

Meest sõnast, vutiässa pallist: eelmisel aastal 11 korral linnarivaali võrku sahistanud Levadia jäeti seekord nullipoisiks ning hoopis Zakaria Beglarišvili keerutas 87. mänguminutil kauni palli üle Roman Šmisko pea ning Flora mängijad said 573 pealtvaataja silme ees õhku tõsta selle aasta esimese karika.

Mis saab aga lillekülalastest edasi? Mängu esimesel poolajal istuti sügaval oma väljakupoolel ning kohati ei saadud kümme minutit järjest palliga keskjoonest kaugemale. „Siis nägime, et kaitses saame hakkama ja seal tuli enesekindlus," selgitas Rähn võidu võtit. See tõde peaks edasi kanduma ka ülejäänud hooaega: florakate jalgades on vajalikud oskused olemas, ent kõik on kinni kõrvade vahel.

Superkarikas mängit välja 19. korda. Floral on nüüd 8, Levadial 5, Narva JK Transil ja Tallinna FC TVMK-l 2 ning Tallinna FC Levadial ja Tallinna Sadamal 1 võit.