Sotši 2014

TRAAGIKA: Sotšis kukkunud Venemaa vigursuusataja jääb halvatuks (11)

Õhtuleht.ee, 26. veebruar 2014, 16:05
Venemaa vigursuusataja Maria Komissarova.
Sotši taliolümpial treeningul rängalt kukkunud ja selgroogu vigastanud Venemaa vigursuusataja Maria Komissarova jääb ilmselt vööst allapoole halvatuks.

Komissarova õnnetus juhtus laupäeva, 15. veebruari hommikul Roza Khutori ekstreempargi krossirajal, kus sportlane valmistus kuus päeva hiljem toimunud olümpiavõistluseks.

Samal teemal

Ränga kukkumise järel toimetati Komissarova haiglasse, kus talle tehti kuus ja pool tundi kestnud operatsioon. Samal õhtul märkis Komissarova treener Vladimir Barõšnikov, et loodab sportlase täielikule tervenemisele.

Pärast seda on Komissarovale tehtud veel mitu operatsiooni. Häid uudiseid paraku pole. Täna kirjutas 23aastane sportlane oma Instagrami kontole: "Nabast allapoole ma oma keha ei tunne. Aga olen tugev ja tean, et ühel päeval suudan taas omal jalul kõndida."

Selgroovigastusest täielik taastumine on teatavasti pea võimatu. Teadete kohaselt vigastas Komissarova tõsiselt 12. selgroolüli. "Isegi sel raskel ajal olen jätkuvalt rõõmus, kuigi see on raske," sõnas Komissarova ja tänas kõiki, kes teda hea sõnaga toetanud.

Sotši olümpialgi erakordset vaatemängulisust tõestanud suusakross on paraku ka silmapaistvalt ohtlik ala. Näiteks 2012. aasta märtsis Šveitsis, Grindelwaldis toimunud MK-etapil sai Kanada sportlane Nik Zoricic kukkumise tagajärjel surma.

11 KOMMENTAARI

k
kahjuks oli see ette teada 27. veebruar 2014, 14:53
seda ütlesin ma kohe et sellel neiul on nüüd spordiga igavesti lõpp ja võib jääda ka ratastooli ! Kui lugesin et ta sai selgroovigastuse ja on murdnud...
(loe edasi)
õ
õnn 27. veebruar 2014, 12:31
aga ehk õnn ei jätagi sind maha,võib juhtuda ,imesid ,olgugi harva.Kõige paremat,kui usud see hoiab tugevana.
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee