3
fotot
Venemaa vigursuusataja Maria Komissarova. ()

Sotši taliolümpial treeningul rängalt kukkunud ja selgroogu vigastanud Venemaa vigursuusataja Maria Komissarova jääb ilmselt vööst allapoole halvatuks.

Komissarova õnnetus juhtus laupäeva, 15. veebruari hommikul Roza Khutori ekstreempargi krossirajal, kus sportlane valmistus kuus päeva hiljem toimunud olümpiavõistluseks.

Ränga kukkumise järel toimetati Komissarova haiglasse, kus talle tehti kuus ja pool tundi kestnud operatsioon. Samal õhtul märkis Komissarova treener Vladimir Barõšnikov, et loodab sportlase täielikule tervenemisele.

Pärast seda on Komissarovale tehtud veel mitu operatsiooni. Häid uudiseid paraku pole. Täna kirjutas 23aastane sportlane oma Instagrami kontole: "Nabast allapoole ma oma keha ei tunne. Aga olen tugev ja tean, et ühel päeval suudan taas omal jalul kõndida."

Selgroovigastusest täielik taastumine on teatavasti pea võimatu. Teadete kohaselt vigastas Komissarova tõsiselt 12. selgroolüli. "Isegi sel raskel ajal olen jätkuvalt rõõmus, kuigi see on raske," sõnas Komissarova ja tänas kõiki, kes teda hea sõnaga toetanud.

Sotši olümpialgi erakordset vaatemängulisust tõestanud suusakross on paraku ka silmapaistvalt ohtlik ala. Näiteks 2012. aasta märtsis Šveitsis, Grindelwaldis toimunud MK-etapil sai Kanada sportlane Nik Zoricic kukkumise tagajärjel surma.

Jaga artiklit

11 kommentaari

K
kahjuks oli see ette teada   /   14:53, 27. veebr 2014
seda ütlesin ma kohe et sellel neiul on nüüd spordiga igavesti lõpp ja võib jääda ka ratastooli ! Kui lugesin et ta sai selgroovigastuse ja on murdnud seal lüli siis arvasin ka et on järelikult närvide kahjustus . Lihtsalt signaal enam ei liigu peaajust allapoole edasi . Ärge unustage et loodus on inimese loonud ikkagi hapraks olendiks ! Ning mida keerulisem eluvorm seda suurem tõenäosus et vigastuste korral on taastumine raske kui isegi mitte võimatu
Õ
õnn  /   12:31, 27. veebr 2014
aga ehk õnn ei jätagi sind maha,võib juhtuda ,imesid ,olgugi harva.Kõige paremat,kui usud see hoiab tugevana.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis