Meeste 50 km suusatamises pälvisid Venemaa sportlased Sotši taliolümpial kolmikvõidu. (PHIL NOBLE)

Jah, Venemaa sportlased tarvitavad treeningute ajal ja võistluste eel niinimetatud gaasikokteile, hingates sisse hapnikuga segatud inertgaase ksenooni ja heeliumi, ent see polevat doping, vaid venelaste tarkus, kinnitas Kuopio ülikooli professor Sergei Iljukov.

Päev pärast Sotši olümpiamängude lõppu avaldas Saksamaa telekanal WDR loo, nagu tarvitanuks Venemaa atleedid mängude ajal gaasilist dopingut, kirjutab Postimees. Väidetavalt suisa 70% kahe viimase suve ja talimängude Venemaa medalivõitjatest olla turgutatud treeningute ajal ja järel gaasiga.

"Ksenooni ja teiste gaaside sissehingamine suurendab organismis EPO-hormooni sisaldust, mis omakorda parandab hapniku transporti veres. See on sama kui veredoping ja peaks olema keelatud," põrutas Oslo antidopingulabori juht Peter Hemmersbach Norra meedias.

Jaga artiklit

13 kommentaari

  /   12:36, 28. veebr 2014
Hommset on tatrapuder ka toping!
M
mina ise   /   23:15, 27. veebr 2014
ma ei saa aru miks peab üldse midagi tarvitama kas tõesti ei ole sportlased või nende tööandjad rahul tavaliste inimeste saavutustega et peab mingi keemia siin aitama saavutada suuri rekordeid need ei ole inimesed need on juba robotid et hommikul lülitad sisse ja õhtul välja

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis