Marko Albert võitis Ironmani!
Sport | Muud alad
1. märts 2014, 09:50

Marko Albert võitis karjääri esimese Ironmani! (7)

Uus-Meremaal toimunud täispika Ironmani triatloni võitis Marko Albert, kellest sai 14 aasta jooksul esimene Euroopast pärit Uus-Meremaa Ironmani võitja. See oli talle karjääri esimeseks täispika triatloni võiduks, eelmisel aastal oli ta saareriigis teine.

3,86 km pikkuse ujumisdistantsi ajaga 46.10 lõpetanud Albert väljus veest esimesena. 180 km- sel rattadistantsil sõitis ta välja parima aja 4.36.42. 42 km pikkuse jooksumaratoni ajaks sai Albert 2.50,05, mis oli võistlejate hulgas teine tulemus.

Alberti lõpuaeg oli 8.17.33 ning eestlane edestas uusmeremaalast Cameron Browni nelja minuti ja 22 sekundiga. Kolmanda koha sai teine saareriigi kodanik Terenzo Bozzone.

"See oli mu esimene Ironmani võit, seega on see väga eriline," kommenteeris Albert võistluste kodulehe vahendusel. "Kõige paremini tundsin end kolmandal ringil, kuulsin iga kahe kilomeetri tagant, et Cameron on lähemas, kuid arvasin, et oma tempoga jätkates, suudan võita:"

Naistest võitis kolmandat aastat järjest ameeriklanna Meredith Kessler, kes läbis distantsi ajaga 9.08.45.