Tiidrek Nurme. Foto: TAIRO LUTTER
Kergejõustik
2. märts 2014, 12:31

Tiidrek Nurme sai Rooma-Ostia poolmaratonil 16. koha

Viis Eesti jooksjat võistlesid täna Itaalias Rooma-Ostia poolmaratonil, kus mahtusid kahekümne parema hulka. Neist parima aja 1:03.44 sai kirja Tiidrek Nurme, mis andis lõpuprotokollis 16. koha.

Nurme kaotas oma mullusele tulemusele 31 sekundit. 18. kohal lõpetanud poolmaratoni debüüdi teinud Nikolai Vedehin kaotas Nurmele 6 sekundiga, saades ajaks 1:03.50, vahendab Jooksuportaal.

Tegemist on Eesti kõigi aegade edetabelis vastavalt kolmanda ja neljanda tulemusega. Poolmaratoni võitis marokolane Lahbabi Aziz rajarekordiga 59.25.

Naiste parimana sai Jekaterina Patjuk isikliku rekordiga 13. koha ajaga 1:14.24. Patjuki varasem tippmark oli mullu Tallinna maratonil joostud 1:17.32. Täna joostud tulemusega jagab ta Eesti kõigi aegade edetabelis Külli Kaljusega 4. kohta. Liina Luik jäi Patjukist maha 5 sekundit. 15. kohal lõpetanud Leila Luige lõpuajaks fikseeriti 1:14.40. Naistest võitis poolmaratoni keenialanna Caroline Chepkwony ajaga 1:08.46.