John Kristian Dahl - 90. Vasaloppeti maratoni võitja. Foto: AFP / Scanpix
Talisport
2. märts 2014, 13:19

Vasaloppeti juubelimaratoni võitis endine sprinter (3)

Rootsis täna sõidetud kuningliku maratoni, 90. korda toimunud 90 km pikkuse Vasaloppeti maratoni võitis norralane, ülitugeva lõpukilomeetri teinud John Kristian Dahl ajaga 4:14.33.

Maratoni jooksul aga tegid kõigepealt "ilma" kaks teist norralast. Espen Harald Bjerke sõitis peagrupi eest ära ja sõitis ihuüksi ees ligi 50 kilomeetrit. Kümmekond kilomeetrit enne lõppu püüdis ta kinni Audun Laugaland, kelle edu jälitajate ees oli veel mõni kilomeeter enne finišit 40 sekundit, aga ta pääti Dahli vedamisel viimasel kilomeetril kinni.

Teise koha võttis Johan Kjölstad (Norra, +0.03), kolmanda kolmekordne Vasaloppeti võitja Jörgen Brink (Rootsi, +0.05) ja neljanda Laugaland (+0.05).

Dahl on võitnud ka ühe MK-etapi - 2009. aasta detsembris Davosis toimunud vabatehnika sprindi. Muuhugas võitis ka kaks esikohta 2012. aasta veebruaris Albus peetud Skandinaavia karikasarja etapil.

Sotši olümpiakuld teatesprindis Sami Jauhojärvi sai 55. (+1.58) ja Lukaš Bauer 69. (+4.17).