Sotši 2014

Putin: küll on tore, et paraolümpia jäi spordi- mitte poliitikasündmuseks (16)

Toimetas Kaspar Koort, 14. märts 2014 14:49
Vladimir Putin Foto: Alexei Nikolsky
Venemaa president Vladimir Putin korraldas Sotši paraolümpiamängude raames vastuvõtu Rahvusvahelise paraolümpiakomitee tähtsamatele tegelastele, kus avaldas kiitust, et paraolümpia jäi vaatamata pingelisele olukorrale Ukrainas ja Krimmis spordi- mitte poliitikasündmuseks.

Rahvusvaheline paraolümpiakomitee lubas siiski Ukrainal teatud poliitilise avalduse teha, kui leppis nende palvega saata avatseremooniale üksnes lipukandja. Kuigi Ukraina olukorra tõttu ei osalenud avatseremoonial ka mitmete välisriikide tähtsaid riigitegelasi, siis muus osas jäi paraolümpia väidetavalt tõepoolest suhteliselt apoliitiliseks ja see Putinile mõistagi meeldis.

"Tahaksin teid tänada, et paraolümpiamängudel hoiduti poliitikast ja et keerulised asajolud, millega te väga hästi kursis olete, ei avaldanud mängudele mingit mõju," rääkis Putin ja pidas mõistagi vajalikuks lisada:

"Samuti tahan teile kinnitada, et Venemaa ei olnud nende sündmuste algataja."

Paraolümpiamängud kuulutatakse lõppenuks 16. märtsil ehk samal päeval, kui Krimmis korraldatakse referendum Venemaaga liitumise küsimuses.

Samal teemal

15.03.2014
Moskva tahab Dmõtro Jaroši kohtu ette tuua
14.03.2014
Lavrov: Venemaal ei ole mingeid plaane Ukrainasse tungida
14.03.2014
Ukraina kardab, et Venemaa alustab 17.–18. märtsil sõda
10.03.2014
Ott Järvela | Sport ja poliitika on lahutamatult seotud