Sergio Rodriguez (paremal) vedas Reali viimasel veerandajal võidule.Foto: AFP / Scanpix
27. märts 2014, 23:50

Real alistas Euroliiga suurmängus võõrsil Maccabi

Korvpalli Euroliigas algas vahegrupiturniiri 12. voor, keskses mängus alistas Madridi Real Tel Avivis sealse Maccabi 77:76.

Real oli ees 75:74, kui Sergio Rodriguezi ja Ioannis Bourousise koostöö kruvis kümmekond sekundit enne lõppu vahe kolmele silmale. Järgnes uskumatu: esmalt lubas Real vastasel kolmest proovida, seejärel aga tehti ründelauast palli saanud Alex Tyusele viskel viga. Pall maandus korvis ja 2 sekundit enne lõppu avanes võõrustajatel viigivõimalus, kuid supermängu teinud Tyuse vabavise ei tabanud...

Tyus realiseeris mängust kõik 9 viset, aga mööda läinud vabavise oligi ainus, mille ta teenis, ja kogus 18 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli 23 silmaga Devin Smith, kes tabas kolmanda veerandaja viimasel sekundil oma korvi alt teele saadetud viske (vt ülalolevast videost)!

Realil kogus Rodriguez 21 (vabavisked 11/11) ja Nikola Mirotic 17 punkti.

Samas, F-grupis oli teine liider Moskva CSKA kodus 77:70 parem Müncheni Bayernist (Weems 15 - Thompson 14), Kaunase Žalgiris kaotas Istanbuli Galatasarayle 72:84 (Dentmon 19 - Arroyo 19).

Tabel: CSKA ja Real 10 võitu ja 2 kaotust, Maccabi 7-5, Galatasaray 6-6, Krasnodari Lokomotiv-Kuban 5-6, Bayern 5-7, Belgradi Partizan 3-8, Žalgiris 1-11. Reedel võõrustab Kuban Partizani.

E-grupis, kus Kristjan Kangur ja Milano Emporio Armani sõitsid täna Istanbuli, et kohtuda reedel sealse Fenerbahce Ülkeriga, peeti kaks mängu. Edasipääsu seisukohalt oli neist oluline heitlus Malagas, kus kohalik Unicaja kaotas tiitlikaitsjale Pireuse Olympiacosele 63:80 (Urtasun 13 - Spanoulis 20).

Kahe viimase tiimi mängus jäi tujutu Istanbuli anadolu Efes kodus 79:105 alla Vitoria Cutxa Laboralile (Gönlüm 13 - Pleiss 20).

Tabel: Barcelona 11-0, Milano 8-3, Panathinaikos 6-5, Olympiacos 6-6, Fenerbahce Ülker 5-6, Malaga 5-7, Vitoria 3-9, Efes 2-10. Veel mängivad homme Barcelona - Panathinaikos.