Dener JaanimaaFoto: ARNO SAAR
Käsipall
4. aprill 2014, 22:29

Eesti käsipallikoondis alistas Šveitsi, kuid edasi ei pääsenud

Eesti meeste käsipallikoondis kohtus 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri üleminekumängude korduskohtumises võõrsil Šveitsiga. Kuigi kohtumine võideti 32:31, pääses kahe mängu kokkuvõttes seitsmeväravalise paremusega edasi Šveitsi meeskond.

Mait Patrail viskas meeskonna resultatiivseimana 7 väravat, Dener Jaanimaa, Jürgen Rooba, Janar Mägi, Markus Johannson lisasid 5 väravat, Mikk Pinnonen 4 väravat.

Õhtulehe otseülekanne:

58 minutit mängitud: 31:31 ning võib Šveitsile edasipääsu eest õnne soovida

54 minutit mängitud: Mägi viskab kaks kiiret väravat, kuid šveitslased ei ole samuti papist poisid. 28:28. Kuid siis tuleb Jaanimaa, hüppab ja seis: 29:28

47 minutit mängitud: 24:24 mäng taas tasa.

42 minutit mängitud: 22:20. Patrail, Jaanimaa ja Patrail viskavad kordamööda palle sisse ning seisult 20:20 mindi kahe väravaga ette.

35 minutit mängitud: Eesti peal 18:17. Patrail, Rooba ja Pinnonen viskavad kiirelt värava ning Jaanimaa viib Eesti ette.

Poolaeg:
Mägi ja Johannson teevad kaotusseisu minimaalseks, 14:15, kuid Fellmann suurendab Šveitsi eduseisu, 14:16 Eesti taga.
Mõlemad meeskonnad on keskendunud ründamisele. Patrailil kirjas 5, Roobal, Johannsonil 2 väravat; Pinnonen, Slastinovski, Lepp, Jaanimaa, Mägi visanud 1 värava.

24 minutit mängitud. Šveits teeb kaks kiirrünnakut järjest ning Eesti jääb kaotusseisu 12:14.

17 minutit mängitud. Seis 10:10. Kaitsemäng vajab veidi parandamist, kuid rünnakul ollakse isukad. Mait Patrail visanud seni 5 väravat.

6.30 mängitud. Mägi viis kiirelt Eesti juhtima ning Patrail skooris kiirelt kaks väravat. Seisult 4:4 tegi Eesti Patraili ja Johannsoni käe läbi spurdi. Seis 6:4 Eestile

Eesti algkoosseis: Patrail, Jaanimaa, Johannson, Peedomaa, Mägi, Rooba

Kolmapäeval Tallinnas peetud avamängus vandus Eesti Šveitsile alla 26:34. Järgmisesse ringi pääseb kahe mängu kokkuvõttes parim, Eesti edasipääsulootused on kergelt öeldes olematud.