TÜ/Rock alistas Kalev/Cramo viie punktigaFoto: MARI LUUD
5. aprill 2014, 20:43

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel selgus täna põhiturniiri võitja, kui TÜ/Rock alistas kodusaalis BC Kalev/Cramo viie punktiga 86:81.
20:53

Rocki resultatiivsemad olid Dilys ja Simpson 18 punktiga, Peciukeviciuselt ja Toomelt 13 silma.

Kalev/Cramo edukamad olid Moldoveanu 20 ja Arbet 13 punktiga.

20:45

86:81 on Rock võitnud nii mängu kui põhiseeria. Põnev viimane minut - Talts paneb võimsa pealtpaneku, Dilys lisab kaks vabaviset, kuid Kalevgi ei anna alla - Arbet lisab kolmese.

20:43

Hetk, mil Moldoveanu minema saadeti

20:40

Kriitilised hetked Rocki mängijate jaoks. Peciukevicius haarab rinnust ning õlast ning kui kohtunik küsib talt, "Kas sul on kõik korras?" on vastuseks tugev pearaputus ning ta sammub riietusruumi.

20:37

Moldoveanu on iseenesest näidanud täna väga head mängu, kuigi ta teenis äsja oma viienda vea, on ta visanud 20 punkti ning toonud 9 lauapalli.

20:35

Moldoveanu jõhkrutseb Dilyse vastu, Kalev protesteerib ning üsna ägedalt - Varrak saab suisa tehnilise.

20:30

Seisaks Frank Elegar kogu aeg korvi all ja suunaks teiste ebaõnnestunud viskeid korvi, oleks Kalevil ka rohkem punkte. Aga nii ei juhtu. Dilys tabab vabavisked ning Rock ees 76:66, mängu lõpuni 4.20

20:26

6 minutit mängu lõpuni, Kalev jälle kümnega taga, 74:64. Kui nüüd said tallinlased juba kaitse tööle, siis ei lähe visked mitte rõngasse, vaid kuskile saali nurkadesse.

20:23

Gibson toob Kalevi nelja peale, kuid järsku ärkab Joosep Toome ning viskab kahese ja kolmese järjest sisse. 8 minutit mängu lõpuni, Rock ees 70:64

20:21

Täpselt nii kaootiline see mäng kolmandal veerandil oli.

20:19

Mõlemad meeskonnad kasutavad väga huvitavaid rünnakulahendusi, mis meenutavad pigem käsipalli, kui korvpalli. Ootamas on viimane veerandaeg, Rock ees 65:58.
Simpson, kes sellel veerandil möllas kaunite kolmestega, teenib oma neljanda vea.

20:11

Vahe taas 10 peal, 56:46. Paar minutit tegid mõlemad pooled järjest pallikaotusi ning kuigi Kalev sai mitmel korral soodsalt viskele, ei sopsanud ei Arbeti ega Moldoveanu käest olev pall sisse. Rocki poolt möllavad taas Talts ja Dilys.

20:05

Ohhohohooo. Kalev on vahe 7 punkti peale saanud ning Rock kasutab mõttepausi. Puhkepausilt tulles on tallinlased tõepoolest oma vankri käima saanud, mäng on liikuvam ning visked on sisse läinud nii Elegaril kui Veidemanil. 50:43 Rock ees, kolmandat veerandit mängida 7.33

20:02

Teine poolaeg on alanud. Väike meenutus esimesest, kuidas Dilys lihtsalt palli korvi surub.

19:51

Rocki poolt on kõige rohkem skoorinud Simpson- 12punkti. Dilys 9, Dorbek 9, Peciukevicius 7, Dorbek 6 punkti.

Kalev: Moldoveanu 14, Millage 6, Fall 5, Elegar 5, Arbet, Sokk ja Veideman visanud 2 punkti

19:49

Natuke statistikat ka.

Rock: kaheseid 22/13, kolmeseid 13/5
Kalev: kaheseid 20/13, kolmeseid 6/1

19:47

49:36 Rock ees. Publiku paneb veel sekund enne poolajavilet rõkkama Augustas Peciukevicius.

Väike spikker, mida Ville Arike paar päeva tagasi Kalev/Cramole lugemiseks andis, tuleks küll kasuks. Poolajal tuleb üks pikem jutuajamine, sest kaitse on Kalevil pea olematu

19:37

Kui korra sai Kalev veidi kergemalt õhata, sest Elegar ja Moldoveanu vähendasid vahe 9 punktile, tegi Dorbek kohe ilusa kaugviske ning Dilyski võitles palli korvi.  4.12 poolaja lõpuni, Rock ees 37:25

19:34

Üks kohtumine on meistriliigas juba lõppenud. "Väike" Kalev alistas lõpusekundite thrilleris Pärnu.

19:28

31:18 Rockile, poolaja lõpuni 7 minutit. Kalev on 13 punktiga jätkuvalt taga, ainus, kelle visked tabavad, on Moldoveanu.