Kergejõustik

Poolakas Piotr Lobodzinski tegi Tallinna Teletorni trepijooksu rekordi  (1)

Toimetas Deivil Tserp, 6. aprill 2014 17:40
Täna toimus Tallinna Teletornis traditsiooniline trepijooks, millega tähistati 2 aasta möödumist Teletorni taasavamisest.  Teletorni trepijooksu kiireim mees oli Piotr Lobodzinski Poolast ajaga 4 minutit ja 10 sekundit. Parim naine oli tšehhitar Lenka Svabikova ajaga 6 minutit ja 12 sekundit. Trepijooksust võttis tänavu osa rekordilised 219 jooksuhuvilist, neist maailma tippu kuuluvaid oli 6.

„Tallinna Teletorn on esimene üheksast maailma suurest tornist, kes võõrustastrepijooksu sarja WFGT (World Federation of Great Towers) Towerrunning Challenge 2014, mille eesmärk on propageerida tervislikke eluviise. Sari jätkub Calgarys, Kuala Lumpuris, Viinis, Bratislavas, Prahas, Portsmouthis ja Melbournis, jõudes sedasi 4 eri kontinendile," rääkis Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu.  „Tänu liitumisele suurte tornide jooksusarjaga saime võimaluse olla üheks trepijooksude maailmakarika sarja etapiks. Meie jooksu võitjad said auhinnaks tasuta lennu ja võimaluse osa võtta trepijooksude  maailmakarikasarja finaalvõistlusest Viinis Danube tornis 2015. aasta jaanuaris."

„Andsin endast parima ja olen väga väsinud – nagu alati pärast pingelist jooksu," lausus Tallinna Teletorni trepijooksu võitja Piotr Lobodzinski.  „Viimasel viiel korrusel oleksin tahtnud tempot tõsta, aga ei oskagi öelda, miks ma seda ei suutnud. Oleksin tahtnud joosta veel kiiremini.  Kõik oli väga hästi korraldatud ning tahaksin tulla kindlasti ka järgmisel aastal."

Tšehhitar Lenka Svabikova tegi trepijooksu läbi lausa 2 korda. „Ma polnud pärast esimest korda väga kindel heas tulemuses, seega jooksin ühe korra veel ning teine aeg oligi parem. Olen tõeliselt rõõmus oma võidu üle! Teletorni treppidel on hea joosta, kuna siin on mõnus kliima jooksmiseks. Tavaliselt on sellistel trepijooksudel liiga palav.  Mulle meeldis Tallinn ja Teletorn – tahan kindlasti siia tagasi tulla!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee