SANGAR: Oliver Orav võib oma meeskonnakaaslastega rõõmustada. 18aastane noormees asendas edukalt vigastatud Hindrek Pulka.Foto: Mati Hiis
7. aprill 2014, 23:00

Vigastatud liidrita mänginud Selver võitis Tartut 3:2

Pulk läks katki, aga Selveri puu ei murdunud (2)

Eesti võrkpallifinaalid jätkusid teise mänguga Tallinnas, kus kodumeeskond Selver pidi läbi saama vigastatud tähtmängija Hindrek Pulgata. Tühi koht rünnakul täideti isuka kaitsemänguga ning viigistati Tartu vastu finaalseeria 1:1.

Koduste võrkpallimeistrivõistluste finaalis koduväljakueelist omav Selver tuli oma kodusaali olles nelja võiduni mängitavas finaalseerias juba ühemängulises kaotusseisus. Et tallinlaste seisu veelgi keerulisemaks teha, vigastas trennis põlve nende resultatiivseim mängija Hindrek Pulk, kelle osalemine on terves finaalseerias kahtluse all.

„Hindrek trennisituatsioonis hüppas blokki ja maandudes põrkasid ründajaga põlved kokku. Eks tal väike põlvenihestus on," sõnas Selveri peatreener Avo Keel. Kuigi hinnanguliselt peaks mehe vigastuspaus kujunema kahenädalaseks, ei välistanud Keel, et ründaja võib veel Tartu vastu mängida: „Eks ta ole doktori ja Hindreku vaheline teema, aga meil oleks teda hädasti vaja."

Liidri puudumisel pidi diagonaalründaja kohta täitma 18-aastane Oliver Orav, kes oli vaid päev varem Selverile toonud U20 vanuseklassi Eesti meistritiitli. Nüüd tuli tegusid tegema hakata meeste seas.'

Orav: meil oskavad kõik mängida

„(Pühapäeva – V.V) õhtul kaheksa ajal Avo helistas ja ütles, et tuleb võib-olla mängida," ütles mängu lõpuks oma meeskonna resultatiivseimana 18 punkti toonud Orav. Mehe sõnul oli finaalmängu pinge ja nädalavahetuse väsimus temas korralikult sees ning eriti värises käsi esimeses kahes geimis, mille Selver 25:27 ja 20:25 kaotas.

Seejärel toimus mängus aga täielik kannapööre. Lisaks Oravale läksid hoogu teisedki Selveri ründajad ja kõik lihtsalt sujus. Eriti kindlalt mängiti blokis, kus järgmise kahe geimi peale toodi 9 punkti. 25:18 ja 25.22 geimivõitudega saadeti matši saatus viienda geimi närvidemängule.

Seal kõikus mäng kord ühele, kord teisele poolele ning Keel süüdistas oma mehi lausa infarkti esile kutsumise katses, ent lõpuks virutas Renee Teppan rünnaku pikalt auti ning kinkis Selverile 16:14 mänguvõidu, mis viigistas seeria seisu 1:1.

„Eks me nüüd näitasime neile, et meie meeskond pole ainult Hindrek, vaid ka nurgad ja temporündajad. Kõik oskavad mängida!" muheles Orav pärast mängu. Mees loodab, et eile saadud hea emotsioon kaldub üle ka järgmistesse mängudesse.

Seeria kolmas kohtumine peetakse neljapäeval Tartus ning nüüd on võidukohustus juba emajõelinlaste õlul. „Kui nad koduväljakul ei võida, siis oleks neil nädalavahetusel väga ebamugav Tallinnasse mängima tulla," mõtles Keel konkurentide murele.

Selver juhib 21:20

Selver juhib 15:11, kuid siis viis punkti järjest tartlastele, kes asuvad ise eduseisu 16:15

Tartu võidab geimi 25:20 ning asub mängu kaks-null juhtima

Tartu läheb juhtima 4:0 ja 10:6, kuid Selver võitleb end mängu tagasi ja seis viigis 15:15

1. geim

Geimi lõpp kulgeb punkt-punkti heitluses, lõpuks osutub paremaks Tartu meeskond - esimene geim külalistele 27:25

Tartu teeb omakorda vahespurid ja seis viigis 16:16

Selver on teinud sisse väikse vahe ja juhib 12:8

Enne mängu

3:0 seisuga lõppenud avamängus olid otsustava tähtusega pisiasjad - Tartu meeskond näitas veidi paremat rünnakut (57%-52%), sai neli punkti rohkem pallinguässadest, ühe blokist ja tegi mõnevõrra vähem omavigu. Selveri geimivõiduta jäämine võis võrkpallihuvilisi küll üllatada, kuid tegelikkuses olid kaks esimest geimi tasavägised, lõppedes vaid kahe- ja kolmepunktilise vahega, kirjutas volley.ee.

Mis on teise mängu võtmekohad? Selveri meeskond peab leidma võimalusi tartlaste võimsate rünnakute pidurdamiseks. Robert Täht lõi avamängus punktis 12 tõstet 16-st, tartlaste temporündajad realiseerisid kahe peale 8 tõstet 11-st. Avamängus kõikus väga tugevalt ka Selveri meeste servi vastuvõtt, tartlaste palling tuleb võidusoove mõlgutades paremini kätte saada.

Tartu peab eelkõige leidma rohu Hindrek Pulga vastu. Selveri mängu esimeses kohtumises võib üldjoontes pidada kahvatuks, kui särava tähena esinenud Hindrek Pulk välja jätta. Avamängus 17 punkti (+9) toonud Pulga pommservide vastuvõtmine ja tema teravate rünnakute pidurdamine on tartlaste mängu üks võtmekohti.

„(Pühapäeva – V.V) õhtul kaheksa ajal Avo helistas ja ütles, et tuleb võib-olla mängida," ütles mängu lõpuks oma meeskonna resultatiivseimana 18 punkti toonud Pulk. Mehe sõnul oli finaalmängu pinge ja nädalavahetuse väsimus temas korralikult sees ning eriti värises käsi esimeses kahes geimis, mille Selver 25:27 ja 20:25 kaotas.