Soome kõrgliigaklubis Espoo Blues mängiv 20aastane Robert Rooba on Eesti koondise üks liidreid.Foto: LIIS TREIMANN (Postimees)
Ott Järvela 8. aprill 2014 07:00
Eesti meeste jäähokikoondis alustab kolmapäeval MMi 2. divisjoni A-grupi turniiri Serbias. Meeskonna liidri Robert Rooba meelest vajab Eesti head tulemust (loe: esikohta), et Eesti jäähokit tervikuna aidata.

Eesti kohtub MMil Islandi, Austraalia, Serbia, Iisraeli ja Belgiaga. Võitja tõuseb 2015. aastaks MMi 1. divisjoni B-gruppi, kust Eesti mullu alla pudenes ja kus mängitakse MMi kohtadele 23.-28. Õhtuleht vestles homme algavast turniirist Soome kõrgliigaklubis Espoo Blues mängiva ründaja Robert Roobaga.

Robert, Eesti koondisel on selja taga kontrollmängud Leeduga (1:3 ja 7:5) ja lühike laager. Mis mulje meeskond sulle jätab?

Mulje on väga hea. Kooslus on mõnus ja tahtmist on kõvasti. Eesti ja vene poisid teevad koos ühise eesmärgi nimel tööd ning treeneritetiimiga on koostöö samuti kenasti toimima saadud. Rõõm on näha noorte meeste (pea pool Eesti koondisest on sündinud 1990. aastal või hiljem – toim) tahet ja indu.

Kas oled nõus, et pärast mullust krahhi, kui osad koondislased saabusid turniiril tagasi purupurjus olles, vajab Eesti jäähoki tervikuna rahvuskoondiselt head tulemust ja positiivset impulssi?

See on tõsi. Eelmise aasta asjad on unustatud ja uus lehekülg pööratud. Korralduslik pool jätab küll veel mõnes asjas veidi soovida, aga see on tingitud Eesti jäähokiliidu nappidest rahalistest vahenditest. Aga mis seda ikka heietada, tuleb ära kannatada.

Parim viis asju parandada oleks ju hea tulemus!

Absoluutselt! Meil ei ole praeguses seisus mõtet nuriseda. Tuleb teha hea tulemus. Siis saab rohkem soovida ja nõuda. Loodetavasti tekib juurde ka inimesi, kes tahavad Eesti jäähokit aidata ja edendada.

Millisel MM-sarja püramiidi astmel võiks ja peaks Eesti meeskond mängima, et üritus oleks igas mõttes viisakas?

1. divisjoni B-grupp ehk kohad 23.-28., kust mullu välja kukkusime. Nüüd peame sinna tagasi tõusma. Taseme poolest oleks see meile ideaalne variant. Seal suudaksime mängida medalitele, nagu näitas pühapäevane võit Leedu üle, kes sellesse gruppi kuulub.

Mida arvata Eesti seekordsetest vastastest?

Islandiga oleme varem mänginud, ei ole lihtne. Austraalia on samuti mõned head mängud teinud. Serbia koondisesse kuuluvad kodustatud kanadalased ja kuus aastat tagasi Eesti neile kaotas. Belgia on samuti kõva vastane. Midagi lihtsat meid ei oota ja mütsiga lööma ei tasu minna, sest jäähokis on juba nii, et koondisesärki kandes mängib ja võitleb iga mees viimse veretilgani.

Pühapäeval märkis noor ründaja Kevin Parras intervjuus ETV-le, et nimeka soomlase Sakari Pietilä peatreeneriks asumisega on Eesti meeskonna mängu iseloom rohkem Soome- ja Euroopa-pärane. Mis on sinu arvamus?

Ma ei ütleks, et meie mäng ennegi väga slaavipärane oli. Näiteks üle-eelmise peatreeneri Ismo Lehkoneni käe all oli mänguraamat üpriski praegusega sarnane. Tõsi, eelmine peatreener Dmitri Medvedjev teatud slaavipärased elemendid sisse tõi. Mul endal on igatahes praegu koondises nõutava stiiliga lihtne kohaneda, sest väga palju asju on sarnased sellele, kuidas mängin Soomes.

Eesti meeskonda tulevad mehed Rootsi, Soome, Ungari ja Prantsusmaa liigadest. Igal pool mängitakse Euroopa-pärast hokit ning vähe on kohti, kus Soome treenerid poleks jäähokit mõjutanud. Usun, et kohanemine on kõigile hõlbus.