Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond.Foto: ALDO LUUD
8. aprill 2014, 20:09

KURB: Tartu Ülikool/Rock jäi Balti liiga finaalist kindlalt välja (5)

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond kaotas Balti liiga teises poolfinaalmängus võõrsil Prienai Tonybetile 71:82. Et tartlased kaotasid esimese kohtumise koduväljakul 66:68, jäädi kahe matši kokkuvõttes alla 13 punktiga. Rocki pronksiseeria vastaseks on Tampere Pyrintö.

Punktitoojad: Prienai: Janavicius 15, Kadziulis 15, Lukauskis 15, Cepukaitis 15, Linkevicius 11, Šeskus 5, Ivanauskas 3, Valeika 2, Šemeklis 1, Ramanovskij 0

Rock: Dilys 20, Kriisa 14, Talts 10, Dorbek 9, Simpson 9, Toome 7, Eichfuss 2, Meister 0, Vene 0.

Mängu käik:

Neljas veerandaeg:

Lõppskoori 71:82 vormistavad Lukauskise ja Dilyse pealtpanekud.

Kõik läbi, 66:80, poolteist minutit jäänud.

61:73 ja vaid neli minutit jäänud.

Rock ei saa vahet eriti vähemaks, 6.38 enne mängu lõppu jäädakse alla 55:66. Lisaks tegi Gert Dorbek viienda vea.

Kolmas veerandaeg:

Tartu võimalused on juba päris üürikesed - enne otsustavat perioodi ollakse taga 48:61. Seega tuleks kümne minutiga tagasi mängida lausa 16 punkti.

Rock teeb edasi lolle pallikaotusi ja Prienai venitab kiirrünnakust vahe 14 punkti peale, Tartu taga 40:54.

Vahe ikka 9 punkti, 38:47.

Teine veerandaeg:

Lauavõitluse numbrid on koledad - 21:12 Prienaile.

Rock on poolajaks siiski 34:43 taga ja ilmselt läheb vahe tagasivõtmiseseks vaja ka parajalt õnne. Rockile on Kriisa toonud 8, Dorbek 6, Simpson, Dilys ja Toome kõik 5 punkti. Prienaile Janavicius 10, Kadziulis ja Lukauskis 8 punkti.

Et Tanel Kurbas ja ilmselt ka Marek Doronin ei saa kaasa teha, mängitab peatreener Gert Kullamäe väikese ääremängija kohal ka Timo Eichfussi. Seda pole viimastel hooaegadel väga tihti nähtud.

Joosep Toome ja Simpson panevad kaks kaugviset sisse ja Rock on mängus tagasi - 29:35. Poolajani 3.40.

Rock on juba 19:33 taga, poolajani jäänud 5 ja pool minutit. Dilys korjas tehnilise, nii tal kui Dorbekil on kolm viga.

Esimene veerandaeg:

Rock kaotab esimese perioodi 14:25. Tartlastele on Gert Dorbek toonud 6, Prienaile Janavicius 9 ja Lukauskis 6 punkti.

Rock on taha jäänud juba 9:16, palle söödetakse ridamisi Prienai meestele. Nii ei tohi!

5 minutit mängitud, Prienai ees 12:9.

Algkoosseisud:

Rock: Vincent Simpson, Valmo Kriisa, Gert Dorbek, Janar Talts, Vilmantas Dilys

Prienai: Žygimantas Janavicius, Gintaras Kadziulis, Mindaugas Lukauskis, Martynas Linkevicius, Arturas Valeika.

Enne mängu: Rockil ei tee kindlasti kaasa laupäeval Kalev/Cramo vastu rangluu murdnud Augustas Peciukevicius ja seljaga hädas olev Tanel Kurbas, teatas Rocki Twitter. Läbi valu proovivad meeskonda aidata Gert Dorbek ja Marek Doronin.

Finaali pääsemise puhul tuleb nende vastaseks Šiauliai, pronksikohtumise korral Tampere Pyrintö.

Mängust teeb teleülekande Viasat Sport Baltic.