Palli pärast võitlevad kalevlased Kaido Saks (paremal) ja Renato Lindmets (keskel) ning TTÜ korvpallur Joonas Järveläinen.Foto: MATI HIIS
9. aprill 2014, 21:18

Sokk tunnustas Tallinna Kalevit: "Hea mäng nende poolt!"

Korvpallikevade esimene play-off-mäng tõi kohe paraja intriigi, kui madalama asetusega Tallinna Kalev mängis veerandfinaalseeria alustuseks selgelt 72:59 üle TTÜ.

Sisuliselt seitsmekesi esinenud Kalle Klandorfi hoolealused mängisid vastase esimesel poolajal selgelt üle. Tehnikatudengid hakkasid teisel poolajal oma mängu leidma, kuid peaaegu eksimatult tabanud Kaido Saks ja lauas valitsenud Asenso Ampim vedasid tasakaalukalt tegutsenud tagamängijate toel kalevlased võidusadamasse.

"Hea mäng nende poolt!" tunnustas kaotakate peatreener Tiit Sokk. "Nad said kohe minema (esimene veerandaeg 22:8 - toim) ja see 10 punkti piires vahe jäigi terveks mänguks püsima. Nad olid lauas tugevad ja tabasid kolmeseid rohkem kui 50-protsendiliselt. Parandamisaega pole antud, katsume paari päevaga teha omad korrektiivid."

Teine mäng peetakse juba reedel TTÜ kodusaalis, kuid parandamisRUUMI leidub veel piisavalt, sest Kalev on ülesandest täitnud ainult kolmandiku - poolfinaali saab kolme võiduga.

"Kaido oli eriti tubli (Saks, tabas 9st 8, sh kolmeseid 5st 4 - toim)," kiitis Kalevi mängujuht Reimo Tamm meeskonnakaaslast. "Aga skoori tegid paljud, olime mänguks hästi valmis, agressiivsed, saime oma rütmi kätte ja ka kaitse töötas hästi."

Kahekohalise arvu punktideni jõudis neli Kalevi mängijat (Saks 20, Asenso Ampim 17, Tamm 14, Mario Paiste 11), lisaks noppis Ampim 14 lauapalli. TTÜ-le tõid Jaan Puidet ja Joonas Järveläinen 10 silma.

Tamm lisas: "Üldjoontes pidasime plaanist kinni. Agressiivse vastase nagu TTÜ vastu ei tohi mäng seisma jääda. Hea, et kõik jaksasid kaks päeva järjest mängida."

Seeria kolmas mäng on kavas juba pühapäeval, mõni veerandfinaalpaar pole selleks ajaks veel alustanudki. Kiirustatakse seepärast, et TTÜ-d ootab järgmisel nädalal rahvusvahelise tudengiliiga ISBL finaalturniir Kaasanis.