Eesti hokikoondis mängib 2. divisjoni MM-il Belgradis. Foto: iihf.com
Jäähoki
10. aprill 2014, 16:08

Eesti hokikoondis jätkab MMi täiseduga - alistati ka Austraalia (5)

Belgradis jätkuval 2. divisjoni A-grupi jäähoki MM-turniiril alistas Eesti meeskonda täna teises voorus 5:1 (4:1, 1:0, 0:0) Austraalia ja jätkab täisedu ehk kahe võiduga.

Eesti resultatiivsuspunktid jagunesid nii: Robert Rooba 1+2, Andrei Makrov 2+0, Roman Andrejev 0+2, Aleksandr Kuznetsov 0+2, Aleksei Sibirtsev 1+0, Silver Kerna 0+1, Lauri Lahesalu 0+1, Artjom Gornostajev 0+1.

3. kolmandik läbi, Eesti võitis 5:1: Kui viimane kolmandik lühidalt kokku võtta, siis väravaid ei löödud. Kohtumise pealevisked võitis Eesti koguni 54:11.

2. kolmandik läbi, Eesti juhib 5:1: Kuus minutit mängitud ja skoor pole muutunud. Eesti muudkui ründab. Lõpuks tuli ka 5:1 - väravategijaks Aleksei Sibirtsev (29.09). Austraalia teenis kohe seejärel ka eemaldamise, aga arvulist ülekaalu Eestil realiseerida ei õnnestunud. Aga eduseis on turvaline ja Eesti ülekaal selge: pealevisete osas juhitakse suisa 32:8!

1. kolmandik läbi, Eesti juhib 4:1: Eesti väravat kaitseb täna Aleksander Kolossov. Eesti avas skoori, kui mängitud oli 5.13, täpne oli Artjom Gornostajev. Mõnevõrra uskumatu, aga tõsi - Austraalias suutis viigistada Cameron Toddi viskest. Selleks hetkeks oli Austraalia teinud meie väravale vaid 2 pealeviset.

Eesti pääses varsti uuesti ette - sel turniiril sai "käe valgeks" meie viimaste aastate parim mängumees Andrei Makrov, kes realiseeris arvulise ülekaalu (14.10). Seejärel jäi Eesti vähemusse, aga Robert Rooba pääses üksi läbi ja tegi 3:1 (15.30). Tal täna juba 1+2. Siis vormistab duubli Makrov (17.43) ja Eesti võidab avakolmandiku 4:1.

EELVAADE

Eesti sai avavoorus 4:1 jagu Islandist, Austraalia seevastu mängis maha 2:0 eduseisu Iisraeli vastu ja kaotas lõpuks lisaajal 3:4. Seejuures viskas Iisrael 3:3 viigivärava kuus sekundit enne kolmanda kolmandiku lõppu.