Kristjan Kangur kogus täna 8 punkti.Foto: ARNO SAAR
11. aprill 2014, 23:41

Kangurilt 8 punkti, Milano kaotas tähtsusetu mängu

Korvpalli Euroliiga vahegrupiturniiri viimases mängus ei suutnud Milano Emporio Armani end hästi kokku võtta ja kaotas Malagas sealsele Unicajale 85:95. Tabeliseisu see tulemus ei mõjutanud.

24 minutit mänginud Kristjan Kangur viskas 8 punkti. Milano resultatiivseim oli kuuajaliselt vigastuspausilt naasnud Keith Langford 22, Malagal Vladimir Štimac 16 punktiga.

Edasipääsu juba kindlustanud meeskondadest polnud Milano sugugi ainus, kes kaotas. E-grupi võitnud Barcelona pidi eile kodus tunnistama Vitoria 97:86 paremust, Madridi Real jäi aga täna võõrsil 80:87 alla Siim-Sander Vene koduklubile Kaunase Žalgirisele. Siin tegi võitjate poolel 36 punktiga hiilgemängu Justin Dentmon. Leedulaste võit tähendas ühtlasi, et mõneti ootamatult saab Reali ees esikoha Moskva CSKA.

Kuid ühes tänases kohtumises oli palju mängus: Istanbuli Galatasaray vajas edasipääsuks võitu ja alistaski kodus 64:55 Belgradi Partizani. Türklased edestasid võrdse võitude arvu juures Krasnodari Lokomotiv-Kubani tänu paremale korvide suhtele.

Omapärane on asjaolu, et Istanbuli märksa nimekamatel klubidel Fenerbahce Ülkeril ega Anadolu Efesel kaheksa parema sekka asja pole.

Vahegruppide lõppseisud (14 vooru).

E-grupp: Barcelona 12 võitu, Milano 10, Olympiacos 8, Panathinaikos 7, Malaga, Ülker 6, Vitoria 5, Efes 2.

F-grupp: CSKA 12, Real 11, Maccabi 8, Galatasaray, Kuban 7, Bayern 5, Partizan 4, Žalgiris 2.

Veerandfinaalpaarid (tabeli järjekorras): Barcelona - Galatasaray, Real - Olympiacos, CSKA - Panathinaikos, Milano - Maccabi. Seega - kui Milano suudab veerandfinaalseeria võita, ootab teda koduse Final Fouri poolfinaalis paari CSKA - Panathinaikos parim, mitte keegi Hispaania suurklubidest ega tiitlikaitsja Olympiacos.