Kevin Korjuse McLarenFoto: Kevin Korjus
Auto-Moto uudised
13. aprill 2014, 19:16

Kevin Korjus hooaja avavõistlusel poodiumil: "Võtsime maksimumi!" (1)

Eesti ringrajatalent Kevin Korjus alustas täna oma esimest hooaega kereautopiloodina ning Blancpaini seeria avavõistlus lõppes debüüdi teinud noormehele väga edukalt: koos meeskonnakaaslastega lõpetas eestlane 96 ringilise võidusõidu kolmandana.

Blancpain GT sarja hooaeg sai alguse Itaalia legendaarsel Monza ringrajal, kus sõitjad läbisid kolme tunni jooksul ring ringi järel. Esimese kohaga lõpetas numbrit 98 kandnud ART Grand Prix meeskonna McLaren, teisena ületas finišijoone Sainteloc Audi ning poodiumi madalamale astmele tõusid Kevin Estre, Kevin Korjus ja Andy Soucek ehk ART GP masina nr 99 piloodid.

"See ei olnud kerge sõit, aga kvalifikatsiooni tulemust arvestades võtsime võistlusest maksimumi," sõnas Korjus pärast sõitu. Numbrit 99 kandnud masin alustas etappi nimelt 11. positsioonilt.

Tõsi, kui kõik oleks läinud ideaalselt, võinuks Korjus koos kaaslastega lõpetada ka koha võrra kõrgemal: viimases boksipeatuses kaotasid mehed neist sõltumatutel põhjustel ligikaudu kümme sekundit.

Korjus on Blancpaini sarjas taas roolis taas mai lõpupoole, kui võisteldakse Silverstone'i ringrajal. Järgmisel nädalal on mees aga juba sellesama McLareni roolis Euroopa Le Mans sarjas. Silverstone'is.