Võrkpall

Tartu alistas Eesti meistritiitli jahil Selveri 4:1

Võrkpall – Eesti vingeim palliala (6)

Viljar Voog, 14. aprill 2014, 07:00
TŠEMPIONID: Tartu võrgumehed on Eesti meistrid. Foto: Mati Hiis
Tartu võrkpallimeeskond tõstis eile pea kohale Eesti meistrikarika. Kodustel karikavõistlustel triumfeeris TTÜ ning ühisliiga meistriks krooniti Selver ehk juba teist aastat järjest on kõik kolm trofeed erinevate meeskondade käes – tasavägisus, mida mujal Maarjamaal ei kohta.

Andrei Ojamets on Eesti võrkpallisaalides näinud kõike ja korduvalt. Ometi oli eilne saavutus piisav, et tartlaste peatreeneri härdunult silmi pühkima panna. "Viimane tiitel oli mul ju 13 aastat tagasi. Pidin endale ja… Ei, ikka endale midagi tõestama. Riskeerisime natukene, aga väga magus võit," kandis mees kummis rinnal kuldmedalit.

Tegu oli Tartu jaoks selle aasta kolmanda šansiga triumfeerida, ent nii Eesti-Läti ühisliigas kui ka kodustel karikavõistlustel jäädi alla vastavalt Selveri ja TTÜ meeskondadele. "Ju me polnud peas valmis selleks," meenutab Ojamets kaotusi.

Eestis ainulaadne konkurents

Seekord läks lõunaeestlastel kõik õnneks ning nelja võiduni mängitud seerias lubati Selverile vaid üks mäng. See aga tähendab, et sarnaselt eelmisele aastale on kõik kolm Maarjamaa meistritiitlit erinevate klubide auhinnakappides.

"Ega see halba ei tee, kui on pidev konkurents ja ettearvamatus. Intriig missugune!" sõnab Ojamets.

Ta lisab: "Ma arvan, et ükski teine palliala Eestis sellega praegu kiidelda ei saa."

Esmajärjekorras võidavad tasavägistest heitlustest muidugi pealtvaatajad, ent juba 13 aastat Tartu värve kaitsnud Rait Rikbergi arvates on ka platsil seda põnevam: "Kui üks meeskond võidaks kolm tiitlit, siis nende rõõm oleks tunduvalt väiksem."

Libero mõtleb tagasi Selveri valitsusaegadele: "Viimane tiitel ei olnud nende jaoks kindlasti sama rõõmus kui meile täna. Ja ka võrkpalli maine tõuseb sellega!"

Selveri peatreeneri Avo Keele sõnul oli eelmisel aastal tulemus oodatud, ent seekord ootas ta Tartu ja Pärnu võidukäiku. Lõpuks sai kulla kaela vaid üks kahest.

Loetud aastad tagasi Eestis kõik võitnud Selveri lootsi hinnangul on lõunaeestlased hetkel sarnases positsioonis – talendikaid noori on neil piisavalt, et järgnevatel hooaegadel kodust võrkpalli valitseda. Küsimus olevat ainult klubi otsustes oma tähtmängijate kohta. "Teppan, Täht, Kollo, (Andres – V. V.) Toobal, Treial – ma arvan, et küsijaid neile piiri taga on küll," hindav Keel, kes on muide hetkel ametlikult töötu – lisaks koondisele sai otsa ka mehe leping Selveriga.

Ojametski on tuleva aasta osas äraootaval seisukohal, aga mitte oma hoolealuste saatuse pärast. Võrkpalliliidu president Hanno Pevkuri käest kuldmedali kaela saanud treener vaatab peaga Toompea poole. "Kõik ju ootavad, mis nende stippidega saab. Sellest ju oleneb, millised klubide rahakotid saavad olema. Endal ka natukene õhku riputatud tunne."

Platsilolijate jaoks on aga kindel, et järgmistel aastatel nõnda tasavägist võitlust ei näe. "Järgmine aasta me lööme platsi puhtaks!" muigab Tartu raudvara Rikberg.

Samal teemal

17. aprill 2014, 18:54
Tartu võrkpallimeeskonna president: vajame eurosarjaks juurde vähemalt 50 000 eurot
14. aprill 2014, 07:00
Hindrek Pulk: pingil olemine pole minu rida!
12. aprill 2014, 18:49
GALERII: Tartu on võidu kaugusel meistritiitlist. Teppan: "Ma pole ammu võrkpalli nii palju nautinud kui viimased kolm geimi!"
10. aprill 2014, 21:58
Tartu alistas Selveri ja asus finaalseeriat juhtima

6 KOMMENTAARI

a
aus 14. aprill 2014, 16:21
eks iga lits kiidab ikka oma vi**u
l
Leo 14. aprill 2014, 14:12
Vinge ja nö toode saab olla see asi mis inimestele korda läheb!
Kui olen lassoviskamise maailma edetabeli esinumber, ei tee see mind vingeimaks, vaid näiteks Kanter on ikka vingem mees, isegi kui medalita jääb. MOTT!
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee