Oliver Venno Foto: TAIRO LUTTER
14. aprill 2014, 16:27

Prikamje pääses Venno abiga veerandfinaali (1)

Oliver Venno 12 punkti aitasid Permi Prikamjel alistada Venemaa võrkpalli superliiga viimases voorus Jaroslavli Jaroslavitši 3:1 (25, 23, -22, 23). Venno lõi 29-st tõstest punktiks kümme (34%) ning tegi ühe tulemusliku bloki ja servi, kasuteguriks +6. Eestlane oli Permi meestest närvesööva mängu resultatiivseim.

Selle võiduga möödus Prikamje Ufaa Uralist (eelmiste meistrivõistluste hõbe!) ja pääses viimasena veerandfinaali ehk esikümnesse. Veerandfinaalkohtumiste viis edukamat jätkavad võistlust pääsu eest finaalturniirile. Prikamje vastaseks veerandfinaalis on põhiturniiri kolmandana lõpetanud Moskva Dünamo, kirjutas volley.ee.

Oliver Venno oli 196 punktiga superliiga resultatiivsustabelis 25. (+64), tuues igas geimis keskmiselt 3,2 punkti. Resultatiivseim oli 376 (+239, geimis 5,1) punktiga Nižni-Novgorodi Gubernija ja Venemaa koondise diagonaal Nikolai Pavlov.

Superliiga üks nooremaid, vähemnimekaid ja rahaliselt vähemkindlustatud meeskondi, Permi Prikamje, kogus 22 mänguga kaheksa võitu ja 14 kaotust, mis andis põhiturniiril 26 punktiga kümnenda koha. Superliiga põhiturniiri alustas kahes alagrupis 16 meeskonda, turniiri teises pooles astus mängust välja Ukraina parim klubi Harkovi Lokomotiiv.

Prantsusmaa meistrivõistluste veerandfinaalide avamängus alistas Ardo Kreegi koduklubi Pariisi Volley 3:1 Keith Puparti tööandja Argo de Sete (Kreek 12 punkti, Pupart 8 punkti); Saksamaa Bundesliga poolfinaalseeria kolmandas mängus kaotas aga Martti Juhkami ja Andri Aganitsa klubi Bühl 1:3 Berliini Recycling Volleys'ile ja langes konkurentsist. Aganits tõi Bühlile 6 ja Juhkami 3 punkti.