Vilmantas Dylis (paremal).Foto: MARI LUUD
Ville Arike 16. aprill 2014 08:00
Tartu Ülikool/Rocki peatreener Gert Kullamäe võttis korvpallur Vilmantas Dilyse eile nelja silma all ette. Räägiti ka terve meeskonna juuresolekul, sest ülejäänud olid Dilyst viimati näinud laupäeva hommikul joobnuna Soome-sõiduks bussi astumas. Pühapäevane mäng Tamperes jäi mehel teatavasti vahele, aga eile kõlas saalomonlik otsus: klubi läheb play-off’i koos Dilysega.

"See oli meeskonna otsus," ütles Kullamäe ega täpsustanud, kas peab meeskonna all silmas mängijaid, klubi ametnikke või mõlemaid.

Kas küsimuse all oli ka Dilysega lepingu lõpetamine? Kullamäe: "Arutasime klubis küll kõiki variante."

Peatreener rõhutas, et usub eilsesse neljasilmavestlusesse.

"Rääkisime nagu mees mehega. Ausalt. Olen alati uskunud, et asjad võivad muutuda, paremaks minna. Meil on klubis oma kindlad sisereeglid, need põhinevad usaldusel. Dilys kuritarvitas usaldust," lausus Kullamäe, lisades, et teema on nüüd tema jaoks ajalugu ja ta soovib eelseisvatele mängudele keskenduda.

Kui Dilys oma lubadust peab, saab pealik ka seda teha.

Kullamäe märkis: "Vilmantas vabandas nädalavahetuse käitumise pärast nii minu kui meeskonna ees ning kinnitas oma valmisolekut hooaja lõpuni keskenduda vaid mänguväljakul toimuvale".

Mängumees ütles klubi pressiteate vahendusel: "Palun vabandust kõikidelt meeskonna toetajatelt, sponsoritelt, fännidelt ja korvpalliavalikkuselt. Saan aru, et minu käitumine nädalavahetusel ei olnud korvpallurile kohane ja jättis märgi kogu meeskonnale. Annan endast järelejäänud hooaja jooksul parima, et TÜ/Rock võidaks maikuus Eesti meistritiitli."

Rock alustab juba täna veerandfinaalseeriat Valgaga.