VALUS! Kangur ja Milano kaotasid veerandfinaali avamängus Maccabile lisaajal

Õhtuleht.ee, 16. aprill 2014 23:59
Milano mängijatel oli Sofoklis Schortsanitise (keskel) pidurdamisega tükk tegemist.Foto: AFP / Scanpix
Eesti parima korvpalluri Kristjan Kanguri koduklubi Milano Emporio Armani alustas Euroliiga veerandfinaalseeriat Tel Avivi Maccabi vastu. Esimese mäng kaotati kodusaalis lisaajal 99:101 (87:87). Kolme võiduni peetava seeria teine matš peetakse reedel taas Milano kodusaalis.

00:16

Kangur tõi 18 minutiga 5 punkti, 5 lauapalli ja tegi 1 pallikaotuse. Kahepunktiviskeid tabas ta 1/0, kolmepunktiviskeid 2/1 ja vabaviskeid 2/2. Isiklikke vigu tegi ta neli, talle tehti üks viga.

00:13

Milano punktitoojad: Keith Langford 18, Samardo Samuels 17, Curtis Jerrells 15, Gani Lawal 14, Daniel Hackett 11, David Moss 10, Nicolo Melli 9, Kristjan Kangur 5

00:11

Maccabi punktitoojad: Ricky Hickman 26, Tyrese Rice 17, Sofoklis Schortsanitis 17, Joe Ingles 11, Alex Tyus 8, David Blu 7, Devin Smith 7, Yogev Ohayon 4, Guy Pnini 4

00:05
Ats Kuldkepp

Milano jaoks kindlasti ülimalt valus allajäämine, eriti arvestades, et kaks minutit enne lõppu oldi veel 10 punktiga ees...

00:02

Aeg saab otsa ja Milano peab leppima 99:101 kaotusega.

00:00

Viga tehaksegi ja taas Hickmanile. Mees ei eksi ja seis on 98:101 Milano poolt vaadates.

23:58

Langford tabab kaks vabaviset, 98:99. Nüüd tuleb Milanol pall kätte saada või kiirelt viga teha, aega on veel 8 sekundit.

23:56

24 punkti toonud Hickman paneb mõlemad sisse ja Milano kolmega taga. Aega 11 sekundit.

23:55

11 sekundit enne lõppu kaotab Langford palli ja Hickman saadetakse vabaviskejoonele.

23:54

Jerrelsi kolmene viib Milano 96:95 ette, aga Hickman tabab mõlemad vabavisked. 97:96 Maccabile.

23:53

Samuels viigistab!

23:51

Hickman ja Hackett vahetavad korve, 91:93 Milano poolt.

23:50

Langford tabab mõlemad vabavisked ja Milano taga 89:91.

23:48

Eesti koondiselegi pahandust teinud Alex Tyus surub pallu Rice'i söödust korvi ja Maccabi ees 91:87. Lisaaja lõpuni 4 minutit.

23:47

Rice jätkab võimsat esitust ja viib Maccabi 89:87 juhtima.

23:44

Langford paneb kahest üks ja kohtumine läheb lisaajale! 87:87.

23:43

Langford teenib Milano kasuks vabavisked! Aega 0,7 sekundit.

23:42

Väljakule tuleb ka Kangur.

23:40

Nüüd Milano poolt joonel Hackett. Kahest üks ja Milano ees 86:84

23:40

Uskumatu, Tyrese Rice tabab korvi alt koos veaga ja võib Maccabi juhtima viia. Rice tabab ka vabaviske ja Maccabi ees 87:86. Aega jäänud 11,4 sekundit.

23:38

Ja 21,4 sekundit enne lõppu teenib sama mees välja vabavisked. Tabab mõlemad. Vahe vaid üks punkt!

23:37

Tyrese Rice vähendab vahe kolmele punktile.

23:36

Jerrells tabab ühe vabaviske. Ja siis võetakse Mellile ebasportlik viga! 85:20 ja aega 28,6 sekundit.

23:32

Hickmanilt veel 3 punkti. 84:80. Aega 30 sekundit, nüüd pall Milanol.

23:31

Seis püsib endine ja alles on jäänud veel 32 sekundit, pall Maccabil.

23:29

Aga Ricky Hickmanil lastakse panna 2+1 ja edu on vaid 7 punkti.

23:28

Milano on mängu võitmisele ja seerias 1:0 ette minemisele juba väga lähedal. Kahe minutiga on neil kaitsta 10punktiline edu - 84:74.

23:24

Moss tabab koos veaga kolmese! Vabavise läheb ja 3.31 enne lõppu juhib Milano 82:70.

23:23

18 minutiga on Kangur toonud 5 punkti, 5 lauapalli ja teinud 1 pallikaotuse.

23:22

Kanguri neljas viga ja Melli vahetab ta välja. Lõpuni 4.14 ja Milano juhtimas 78:68.

23:19

Kangur võitleb ründelauas välja vabavisked. Ja tabab kindlalt mõlemad! 78:65.

23:18

Lawal paneb Hacketti suurepärasest söödust pealt ja Milano saab taas kergemalt hingata - 76:65.

23:16

Minutiliselt vaheajalt tulles teeb Schortsanitis oma neljanda vea.

23:15

Kangur paneb kolmese mööda, Milano edu on kahanenud 72:65 peale. Pärast järjekordset ebaõnnestunud rünnakut teeb Kangur oma kolmanda vea. Mängu lõpuni 7:55.

23:10

Enne otsustavat veerandaega on Milano 70:58 eduseisus. Tähtis osa on selles kaugvisetel, mida on tabatud 21/11 ehk 52 protsendiga.

23:07

Oi-oi. Kangur kingib vastastele palli ja Maccabi saab realiseerida kiirrünnaku. Milano siiski 68:58 ees.

23:04

Ja teeb kohe isikliku vea, kokku on tal neid kaks.

23:02

2.52 enne kolmanda veerandaja lõppu tuleb väljakule ka Kangur. Milano ees 64:52.

22:57

Melli on kolmeseid pannud 3/3, Milano juhtimas 60:49.

22:55

Avapoolajal  Milanole 12 punkti toonud Gani Lawal minemas pealtpanekukatsele.

22:54

Ja Langford lisab veel ühe! 57:45 ja David Blatt võtab Maccabi poolt aja maha.

22:53

Keskmängija Samuels tabab kaugviske ja viib Milano 54:45 ette!

22:51

Teise poolaja alustuseks on Milano algviisikus taas Melli. Küll on tavapärase mängujuhi Hacketti välja vahetanud Jerrells.

22:46

Teine poolaeg on alanud!

22:37

Maccabile on Schortsanitis toonud 10 minutiga juba 14 punkti, David Blu ja Joe Ingles on lisanud 7 silma.

22:36

Milano punktitoojad: Lawal 12 (kahesed 5/4), Jerrells 10, Moss 6, Melli 6, Hackett 4, Samuels 4, Kangur 3 (kolmesed 1/1), Langford 2. Kangur võttis ligi 10 minutiga lisaks kaks lauapalli ja tegi ühe isikliku vea. Kokkuvõttes igati soliidne esitus eestlase poolt.

22:32

Muidu täna kahvatult esinenud Milano selle hooaja suurim punktitooja Keith Langford tabab poolaja lõpus lähiviske ja kodumeeskond läheb vaheajale 47:42 eduseisus.

22:29

Pole midagi teha, Schortsanitis on korvi all väga võimas. Taas 2+1 ja Milano edu väheneb kolmele punktile, 43:40.

22:26

Lawal on tõesti hoos! Veel kaks pealtpanekut ja Milano juhib 43:35. Poolajani veidi alla kahe minuti.

22:19

Jerrels tabab veel ühe kaugviske ja viib Milano 37:31 ette!

22:18

Lawal on hiilanud suurepäraste kulpidega Schortsanitise ja nüüd Alex Tyuse vastu.

22:17

Aga nüüd on olemas, Kanguri laksab kolmese! 34:31 Milanole.

22:16

Maccabi ei lase kodumeeskonnal eest ära minna. Austraallase Joe Inglesi hull kaugvise vähendab vahe vaid kahele punktile, 31:29. Kangur pole veel millegi erilisega silma paistnud. Poolajani 6 minutit.

22:12

Milano teine keskmängija Gani Lawal surub palli korvi seisuks 29:23.

22:09

Nii, Kangur mängus!

22:08

Hallis on mängu jälgimas ka Milano Emporio Armani omanik moetööstur Giorgio Armani.

22:07

Esimene veerandaeg lõppebki sama tulemusega. Melli, kelle vahetusmees Kangur olema peaks, on Milanole toonud 6 punkti, sama arv on koos ka Mossil.

22:04

Ka vahetusest sisse tulnud Curtis Jerrelsi kaugvise põrkab sisse. Milano minut enne perioodi lõppu 23:19 ees.

22:02

Melli paneb kaks kolmest järjest ja Milanol kohtumise suurim edu - 20:15!

21:59

Mossi teine kaugvise teeb seisuks 12:10 Milanole.

21:57

4:53 esimese veerandaja lõpuni, Samuels viib Milano 7:6 ette.

21:55

Nagu Schortsanitisele tüüpiline, teeb ta skoorimise kõrval ka rohkelt pallikaotusi. Milano publik rõkkab ühe taolise peale päris korralikult.

21:52

Maccabi peatreener David Blatt toob juba teisel minutil vahetusest sisse Kreeka koljati Sofoklis Schortsanitise, kes teeb esimesel rünnakul 2+1. Milano taga 5:6.

21:50

David Moss paneb kohe kolmese, Ricky Hickman vastab Maccabi poolelt samaga. 3:3.

21:47

Milano algkoosseis: Daniel Hackett, Keith Langford, David Moss, Nicolo Melli ja Samardo Samuels

21:17

Euroliigas keskmiselt 9,4 punkti mängus visanud Samardo Samuels seob paelad kinni ja on mänguks valmis.

21:00

CSKA saab siiski raskustega 77:74 võidu kätte ja läheb Panathinaikose vastu 1:0 ette. Kanguri mänguni on jäänud veel 45 minutit.

20:45

Ohhoo! Teisel poolajal tasavägiselt kulgenud CSKA ja Panathinaikose kohtumine läheb seisult 72:72 lisaajale.

20:13

Milano - Maccabi paari avamatš peetakse veerandfinaalide viimasena. Praegu käib kohtumine Moskva CSKA - Ateena Panathinaikos, kolmanda veerandaja lõpuks on CSKA 58:56 peal. Kui Milano saab Maccabi vastu kolm võitu kätte ja pääseb kodusele Final Fourile, tuleb vastaseks just üks nendest klubidest.

20:06

Tänasest kohtumisest jääb Milano poolelt jalavigastuse tõttu eemale klubi paremuselt teine skooritegija Alessandro Gentile, teised on terved.

20:05

Seeria saab alguse Milano kodusaalis, kus on võitmatuna püsitud alates detsembrist, kui alla jäädi Madridi Realile. Vahegrupiturniiril sai Milano E-grupis 10 võidu ja 4 kaotusega teise koha, Maccabi oli F-grupis 8 võidu ja 6 kaotusega kuues.