Oscar Pistoriusel hakkab kohtuprotsessil vaikselt igav?Foto: ALET PRETORIUS
Õhtuleht.ee 17. aprill 2014 18:30
Kohtuprotsess mõrvas süüdistatava jalutu jooksja Oscar Pistoriuse üle läks pärast tänast väikesele puhkusele. Enne veel võttis prokurör Gerrie Nel pihtide vahelemõrvaprotsessil süüdistava kaitsjate poolt tellitud eksperdi hinnangu, mis rääkis vastu politsei ballistika- ja patoloogiaekspertide koostatud raportitele.

Pistorius tulistas eelmisel aastal 14. veebruaril oma tüdruksõpra Reeva Steenkampi läbi tualettukse neli korda. Ballistikaeksperdi Christiaan Mangeena sõnul tabasid naist kolm lasku neljast. Esimese lasu hetkel seisis Steenkamp ukse ees püsti ning kuul tabas tema puusa. Viimane kuul tabas naist pähe, mis kinnitab tunnistajate ütlusi, et naine karjus kuni viimase lasuni.

Pistoriuse kaitsjate poolt palgatud eksperdi Roger Dixoni hinnangul tabasid aga Steenkampi kõik lasud ning tabamused olid kiired ja sellises järjekorras, mis poleks saanud lasta naisel karjuda. Dixoni arvates oli tuba liiga pime ning Pistoriusel oli võimatu näha, kas naine on toas või mitte. Samamoodi kasutas parasportlane ukse maha lõhkumiseks kriketikurikat, mille heli võis summutada naise karjed.

"Kas te olete heliekspert? Kas olete omandanud teadmised detsibellide ja helide osas?" küsis Nel. 

-"Mitte eriti"

"Kuidas te uurisite toas olnud nähtavust?" jätkas Nel. 

- "Kasutasin selleks oma silmi"

"Kas olete verepritsmete ekspert?"

- "Ma ei ole saanud mingit väljaõpet verepritsmete koha pealt" 

"Te ju näete, kui vastutustundetu on teha järeldusi, mis ei ole teie valdkonnast," pani Nel Dixoni suu lukku.

Kohtuprotsess läks nüüd mõnenädalasele pausile, tagasi kogunetakse Pretoria kohtusaali 5. mail. Süüdimõistmise korral antakse Pistoriusele 25-aastane tingimisi vanglakaristus.