Korvpall

Andres Sõber: Milano kaotus jäi natuke treeneri kogenematuse taha (6)

Merili Luuk, 17. aprill 2014 19:38
Andres SõberFoto: TAIRO LUTTER
Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber ütles Kristjan Kanguri koduklubi Milano Emporio Armani eilse Euroliiga kaotuse kohta, et tegemist oli siiski võidumänguga.

12-punktilise edu maha mänginud Milano kaotas lisaajal Tel Avivi Maccabile 99:101. Kangur, kes viskas 5 punkti, võeti nelja veaga 4 minutit enne normaalaja lõppu pingile. Sõber vaatas mängu täna hommikul ning tõdes, et eestlane oleks võinud platsil veel mängida.

Samal teemal

"Jälgisin viimast 8 minutit eriti hoolega. Tundub, et see kaotus jäi natuke treeneri kogenematuse taha, Kangur oleks pidanud veel mängima, mina poleks teda vigade pärast välja vahetanud. Ta oli kaitses jube kõva, pole midagi öelda. Aga nende vahetustega läks Banchil veidi nihu," rääkis Sõber.

Sõber tunnetas pinget ka läbi arvutiekraani. "Poistel oli närv üleval ja seda närvilist seisu oli 10 minutit. Treener peab seda tundma, ütlema ja nad maha rahustama, sest 4 minutit on piisavalt hea aeg, et mäng ära võita. Liiga palju mängiti kaugvisete peale. Vendadel näod valged, oleks võinud ju 2+1 olukordade peale minna, aga ei, neid momente oli ülivähe. Jõle õppetund poistele, seda kohe kindlasti," võttis Sõber kokku.

Juba homme ollakse taas Mediolanum Forumi hallis vastamisi. Mida Milano meeskond ühe päevaga muuta saab? "Muuta pole siin midagi vaja, kui 90% ollakse võidus kinni. Eks neil läheb psüühilises plaanis raskeks. Kas nad üldse tõusevad jalgele, kui kodupublik ka veel taga ning omamoodi lisab veel pingeid see, et Milanos toimub Final Four.

Maccabil on ikka palju vingem - võtta võõrsil esimene mäng ära, võib teine ka otsa tulla. Kodus on neil ju teadagi, mis publik, palju kindlam tunne siis!"

Samal teemal

21.03.2014
Venemaa ajaleht: Milano peatreener Banchi ei lubanud meestel enam lolli mängida
20.03.2014
VIDEO: Vaata lühifilme Milano mängudest Maccabi vastu!
18.03.2014
Vägeva esituse pakkunud Kangur ja Milano näitasid Maccabile koha kätte
17.03.2014
Banchi: Peame oma taset tõstma