Vormel 1

Kaua kannatab Sebastian Vettel number kahe rolli? (3)

Viljar Voog, 21. aprill 2014, 07:00
LUUSER: Sebastian Vettel (tagaplaanil) on Daniel Ricciardost nõnda palju aeglasem, et mehed mahuvad vaevu ühele pildile. Foto: Reuters'
Hiina Grand Prix’l pidi Sebastian Vettel juba teist etappi järjest kuulma käsku: "Sebastian, lase palun Daniel (Ricciardo, sakslase meeskonnakaaslane – toim) mööda." Kaua suudab vormel 1 tiitlikaitsja teise viiuli mängimist, enne kui plahvatab?

Kes vähegi mäletab mullu Malaisias juhtunud intsidenti, kus Sebastian Vettel meeskonnakäsklusi eirates möödus Mark Webberist, teab, kui väga sakslane ei salli kehvem kui esimene olemist. Tänavu on Vettel aga juba kaks korda olnud sunnitud Daniel Ricciardo tagatuld vaatama. Veelgi hullem, meeskond on viimasel neljal aastal MM-tiitliga pärjatud mehele mõista andnud, et ta peab austraallase endast mööda andma, sest too on temast lihtsalt kiirem.

Samal teemal

Hooaja algul tundus Red Bulli boks olevat kui musterkodu, aga mida etapp edasi, seda suuremaid mõrasid on aga Ricciardo-Vetteli dünaamikas näha või pigem kuulda.

Kui võistlusinsener Guillaume "Rocky" Roquelin selgitas sakslasele, et ta meeskonnakaaslasel on värskemad rehvid, oli Vetteli vastus lühike. "Ebaõnn!" urises mees raadiosides irooniast nõretava häälega ja tegi paari sekundi jooksul austraallase elu võimalikult raskeks, enne kui end teelt koristas.

Tänu Ricciardo mehaanilistele hädadele hooaja esimesel kahel etapil on Vettel veel MM-arvestuses meeskonnakaaslasest üheksa punktiga ees. Red Bulli siserahu huvides tuleb loota, et nõnda ka jääb, sest vastasel juhul ootab neid ees samasugune vihane sisevõitlus nagu 2007. aastal McLareni ridades, kus Lewis Hamiltoni ja Fernando Alonso nagistamine kinkis lõpuks tiitli Kimi Räikkönenile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee