Ujumine

Kahele Eesti ujujale teeb plaanid Itaalia tipptreener (1)

Deivil Tserp, 23. aprill 2014, 08:00
UUS JUHENDAJA: Pjotr Degtjarjov kuulab itaallase Andrea Di Nino õpetussõnu. Foto: TAIRO LUTTER
Mitu Eesti ujujat otsivad arenguks uusi võimalusi. Pjotr Degtjarjov ja Tess Grossmann jõudsid tiitlivõistlustelt viis medalit toonud Triin Aljandi soovitusel Itaalia tipptreeneri Andrea Di Nino rühma.

"Hakkasime otsima midagi uut," mõtiskleb Eesti parim kroolisprinter Degtjarjov. "Rääkisime Triin Aljandiga, kes on tiirutanud mööda Euroopat. Ta soovitas Itaaliasse minna ja ütles, et meenutab koostööd Di Ninoga siiani hea sõnaga. Võtsime temaga ühendust ning varsti saabus vastus: tulge kohale!"

Di Nino juhendamisel harjutavad näiteks ka Venemaa ässad Jevgeni Korotõškin ja Sergei Fessikov. "Meile meeldis väga ja on plaan tagasi minna, otsime sponsoreid," lausub Degtjarjov. "Treeningud on lühemad, aga intensiivsemad. Seal tegeldakse palju tehnika parandamisega. Hoopis teine maailm."

Eesti ujujaid abistas kogenud leedulane

Kui Degtjarjov ja Grossmann märtsi lõpus Eesti koondise eliit-rühma koosseisus Armeeniasse Tsakhkadzori mäestikulaagrisse läksid, jätkasid nad harjutamist Di Nino kavade järgi. Merepinnast ligi 1800 meetri kõrgusel abistas neid ka Leedu tippujuja Giedrius Titenise treener Zilvinas Ovsiukas.

"Tal leidus alati meie jaoks aega, pärast tugevat harjutamist mõõtis vere laktaati," kiidab Degtjarjov leedulast.

Samal teemal

Tsakhkadzoris nuusutasid esimest korda keskmäestiku hõredat õhku Siiri Põlluveeri õpilased Ralf Tribuntsov ja Martin Allikvee. Mõlemad noored mehed räägivad kogetust ülivõrdes.

"Tegelikult polnudki nii raske, kui ma arvasin – kõik oli super, väga meeldis," arutleb mullu lühiraja EMil finaali murdnud seliliujuja Tribuntsov. "Kasuks tulid Leedu treeneri kogemused. Pärast koju saabumist oli esimesel nädalal raskem ujuda, aga nüüd on tõmme tugev. Järgmisel nädalal tahaks Eesti ja Soome maavõistlusel näidata isiklike rekordite lähedasi tulemusi."

Allikvee pidi õlavigastuse tõttu küll ühe nädala vaid "jalgu ujuma", ent laagri teisel poolel õnnestus temalgi treeningutest maksimum välja pigistada. "Praegu on kergem ujuda, kuid kiirus pole nii hea, kui ma lootsin," avaldab Allikvee.

Eesti koondise liidri Martti Aljandi kinnitusel muutusid temal Armeenias kõik näitajad paremaks. "USAs õppides oli võimalus vaid korra aasta alguses mägedes harjutamas käia," räägib ta. "Tänavu tuleb kaks ja kui juhtub ime, siis isegi kolm mägede laagrit. Need on väga vajalikud, võib öelda, et tulevikumuusika."

Samas panid tugevad treeningud Aljandi keha proovile. "Õlal on sarnane probleem nagu Martinil, massaažiga läks seis kohe paremaks," selgitab ta. "Vähe teine teema on aga põlvega. Juba aasta aega on valu kord tulnud ja siis jälle kadunud. Eile tegin pildi, nüüd ootan vastust."

Põlluveer on veendunud, et mäestikulaager mõjus kolmele hoolealusele tiivustavalt. "Nad said rutiinist välja ja on nüüd värskemad. Tegime ka esimesed testid, ajad olid päris head," märgib Põlluveer.

Augustikuiseks pika raja EMiks tippvormi rihtivad Eesti ujujad sõidavad teist korda Tsakhkadzori treenima vahetult pärast koduseid meistrivõistlusi ehk 28. juunil. Allikvee ei välista võimalust, et tema läheb siis hoopis Dmitri Kapelini rühmaga Horvaatiasse harjutama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee