Kas Franck Ribery viha aitab Müncheni Bayerni Meistrite liiga finaali? Foto: JOHANNES EISELE
Ott Järvela 29. aprill 2014 13:04
Mulluse Meistrite liiga võitja Müncheni Bayerni hooaeg kulges märtsi lõpuni ideaalselt - meeskond tagus hulgakaupa väravaid, purustas ridamisi rekordeid ja elu oli ilus nagu lõpmatu Oktoberfest.

Pärast 25. märtsil Berliini Hertha üle saadud 3:1 võitu, millega kindlustati teine järjestikune ja klubi ajaloo 24. Saksamaa meistritiitel, on Bayerni mängust kadunud sära ja hoog. Kõik tuleb kangutades. Ja vahel ei tule üldse.

Meistrite liiga poolfinaali avamängus Madridi Realiga oli Bayern esitus kidur. Palli vallati, aga teravusi ei loodud. Real võitis 1:0 ja alustab tänast kordusmängu teadmisega, et piisab neil korra sihile jõuda, kui Bayern vajab võõrsil löödud väravate reeglist tulenevalt kolme tabamust.

Prantslane Franck Ribery on üks neid Bayerni mängijaid, kelle jaoks on viimane kuu olnud silmapaistvalt niru. Laupäevases Saksamaa meistriliigamängus Bremeni Werderi vastu lõi ta aga pika pausi järel värava ning aitas Bayerni 5:2 võidule. Bayerni peatreener Pep Guardiola ihkab, et Ribery täna Reali vastu sama isukalt möllaks.

"Bremeni vastu mängis ta vihaga. Aga Franck peabki agressiivselt ja vihaga mängima. Siis on ta kõige parem. Fännid armastavad Franck tema võitluslikkuse pärast. Ta on Bayerni ajaloo üks paremaid mängijaid ja Reali vastu vajame Franckilt väga head esitust," sõnas Guardiola.

Kui avamängus polnud Reali ääreründajad Cristiano Ronaldo ja Gareth Bale kumbki täie tervise juures – Ronaldo mängis 70 minutit kuniks Bale ta välja vahetas – siis täna on mõlemad mehed kosunud ja peatreener Carlo Ancelotti võib nad ka koos algkoosseisus platsile saada.

Bayernit sel juhul kadestada ei tasu. Saksamaa klubi on kaotusseisu ja peab ründama, mis tähendab, et paratamatult jääb Realile ruumi kontrateks, mille realiseerimisel ei ole maailma jalgpallis surmavamat duot kui Ronaldo-Bale. Aga eks igale mürgile on olemas vastumürk. Iseasi, kas Bayerni selle seerumi üles leiab.

Real mängib neljandat hooaega järjest Meistrite liiga poolfinaalis, aga finaali jõuti viimati 2002. aastal, kui võideti ka klubi üheksas Euroopa meistritiitel. Jaht maagilisele kümnendale on seni alati ebaõnnestunud vaatamata maailma parimate jalgpallurite ostmisele kulutatud sadadele miljonitele eurodele.

Bayern võib aga saada esimeseks klubiks pärast AC Milani hooajal 1989-90, kes suudab Euroopa meistritiitlit kaitsta. Meistrite liiga ajastul (alates 1992-93) pole seda suutnud ükski klubi.