Santos jõudis Euroopasse!Foto: Tiina Kõrtsini
1. mai 2014, 20:53

Tugevuselt kolmandal liigatasemel ehk Esiliiga B-s palliva Tartu FC Santose karikamuinasjutt sai esimese kulminatsiooni: Taaralinna meeskond alistas poolfinaalis liigakaaslase HÜJK Emmaste 3:1, pääses finaali ning tagas sellega ühtlasi koha ka Euroopa liiga esimeses kvalifikatsiooniringis.

Santos läks kohtumist juhtima juba 10. minutil, kui täpne oli Mikk Laas, eduseisu duubeldas 81. minutil penaltipunktilt Timo Teniste. Kaks minutit hiljem lõi Reimo Oja ühe värava tagasi, kuid enamaks Emmaste suuteline ei olnud ning Teniste teine värav kohtumise üleminutitel otsustas lõplikult poolfinaali saatuse.

Santos võib Euroopa liiga kohas kindel olla seetõttu, et nende finaalivastane Tallinna Levadia mängib Meistrite liiga eelringis. Pääsenuks aga finaali Emmaste, saanuks europääsme hoopis mullune meistriliiga neljas FC Flora, kuna Emmastel pole vajalikku eurolitsentsi. Nüüd jääb aga Floral esimest korda pärast 1993.a eurosarjas mängimata!

Euroopa liiga esimese kvalifikatsiooniringiga tehakse algust 3. juulil, pääs eurosarja täidab Santose rahakotti 120 000 euro võrra.