Talisport

Kellele antakse Cakarsi mantel? (2)

Deivil Tserp, 2. mai 2014 09:00
Foto: MATI HIIS
Kui veel mõni nädal tagasi otsis Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon koondise peatreenerit välismaalt ja läbirääkimisi peeti ameeriklase Jay Hakkineninga, siis nüüd on suund risti vastupidine – juhendaja loodetakse leida kodumaalt.

"Praegune seis on selline, et välistreeneri osas oleme läbirääkimised lõpetanud," ütles pärast kolmapäeva õhtul toimunud juhatuse koosolekut alaliidu president Aivar Nigol. "Nüüd vaatame kodumaal, kes on ametisse kõige sobilikum inimene," lisas ta.

Millal peatreener paika peab saama? "Tormata ei ole mõtet, samas on vaja otsus lähiajal ära teha," vastas Nigol. Viimased viis aastat juhendas Eesti koondist lätlane Maris Cakars .

Hiljuti juhatusse valitud Priit Narusk ei saanud küll viimasel nõupidamisel töökohustuste tõttu osaleda, kuid tema arvates on kõige tähtsam kindlustada sportlastele korralikud taustajõud – hooldemehed, füsioterapeudid, arst.

"Ma ei dramatiseeriks peatreeneri küsimust üle, kõigil on isiklikud juhendajad tegelikult olemas," arutles Narusk. "Nooremat generatsiooni abistab treener Tõnu Pääsuke. Pole mõtet kogu raha välistreenerile raisata."

Narusk möönis, et edukatele noortele laskesuusatajatele tuleb luua võimalikult head tingimused absoluutsesse tippu pürgimiseks.

Samal teemal

16.07.2014
Tippspordist loobunud Eesti laskesuusataja läks Soome ehitajaks
15.04.2014
Kes saab Eesti laskesuusakoondise uueks peatreeneriks?
05.04.2014
Laskesuusatajad otsivad Cakarsile asendajat
10.02.2014
Võetagu Johannast eeskuju – nii tuleb olümpial võistelda!