Kalev/Cramo marsib "kuiva" seeriavõiduga finaaliFoto: MATI HIIS
4. mai 2014, 18:31

Kalev/Cramo marssis võimsa võiduga finaali

Korvpalli Eesti meistriliigas selgus esimene finalist, kui BC Kalev/Cramo purustas poolfinaalseeria kolmandas mängus Rakvere Tarva 31 punktiga 99:68.

Mängu saatus otsustati ära kolmanda veerandajaga, mille Kalev võitis 20 punktiga 30:10. Viimasel perioodil oli Kalevi eduseis korraks juba 41 silma, kuid lõpuks suutis Tarvas siiski pisut vahet vähendada.

Kalevi poolel säras Frank Elegar 18 punkti ja 11 lauapalliga, Tarva parimana viskas Giedrius Gustas samuti 18 silma. Statistika

Kalev/Cramo finaalvastane võib selgeks saada homme, kui TÜ/Rock võõrustab Tallinna Kalevit. Rock juhib seeriat kaks-null.

Mängu käik

4. veerandaeg

Mäng on lõppenud Kalev/Cramo 99:68 võiduga

Viis minutit mängida, Kalevi suur eduseis püsib. 93:55

3. veerandaeg

Kalev/Cramo eduseis on kärisenud veerandi lõpuks juba 31 punkti peale 78:47.

Elegaril on koos 18 punkti ja 11 lauapalli, Gustasel Tarva poolel samuti 18 punkti.

Kalev hakkab eest libisema: pool veerandist mängitud ja eduseis 24 silma 66:42

2. veerandaeg

Esimese poolaja lõpuks juhib Kalev/Cramo 11 punktiga 48:37

Kalevi resultatiivsemad on olnud Elegar 12 ja Millage 11 punktiga, Gustas on Tarva kasuks visanud juba 16 punkti.

Pool veerandist mängitud, Kalev ees kaheksa punktiga 38:30

1. veerandaeg

Kalev/Cramo juhib esimese veerandaja järel vaid 22:20. Kalevi resultatiivsemad on olnud Millage 9 ja Elegar 8 punktiga, Tarva kasuks on Gustas visanud 10 silma.

Pool esimesest veerandist mängitud ja hetkel on mäng kulgenud tasavägiselt. Seis viigis 9:9

Algviisikud

Kalev/Cramo: Curtis Millage, Rain Veideman, Indrek Kajupank, Vlad Moldoveanu, Frank Elegar

Tarvas: Sander Saare, Maris Laksa, Giedrius Gustas, Juris Umbrasko, Kristo Saage

Enne mängu

Kalev/Cramo on võitnud 31 play-off kohtumist järjest ning kui võiduseeria täna õhtul Kalevi spordihallis pikeneb, on esimesena finaalis nemad.

Seeria avamängu võitis Kalev/Cramo 95:69, teises kohtumises oldi Tarvast paremad tulemusega 88:78.