Mark SelbyFoto: AP/Scanpix
Õhtuleht.ee 6. mai 2014 11:02
Snuukri maailmameistrivõistluste finaali avapäeval spordi superstaari Ronnie O'Sullivani vastu 5:10 kaotusseisus olnud Mark Selby tegi hiilgava seeria, läks 11:10 juhtima ning võitis lõpuks tiitli skooriga 18:14.

"Mu isa suri, kui ma olin 16, kaks kuud enne seda, kui ma sain profisportlaseks, ja tema viimased sõnad olid: "Ma tahan, et sinust saaks maailmameister," meenutas nüüd juba 30-aastane Selby pärast tiitlivõitu. "Ma ütlesin talle: "Ühel päeval ma selleks saan." Täna sai see teoks," vahendab BBC mehe sõnu.

Selby sõnul oli ta pärast laupäevast ülipikka poolfinaali Neil Robertsoni vastu väga kurnatud ning seetõttu mängis ta pühapäeval äärmiselt kehvasti. "Aga paar korda ta (O'Sullivan – toim.) lõi mööda ja ma lihtsalt näpistasin frame' endale. Et ma pühapäeval 7:10 pääsesin, tundsin ma nagu oleks 10:7 juhtinud - ma olin füüsiliselt ja vaimselt kurnatud."

Mehe sõnul oli tema parim relv korralik peatäis und ning esmaspäeval ei suutnud viimasel kahel aastal maailmameistritiitli võitnud O'Sullivan talle midagi vastu panna. Leicesteri mees võttis lõpuks võidu 18:14.