Jalgpall

ŠOKK! Endine Flora ja praegune Levadia keskkaitsja sai kihlveopettustes osalemise eest võistluskeelu (5)

Ott Järvela, 6. mai 2014, 19:11
Tallinna Levadia keskkaitsja Aleksei Jahhimovitš.Foto: TEET MALSROOS
Eesti Jalgpalli Liit teatab, et nende distsiplinaarkomisjon määras kolmele kihlveopettustega seotud isikule jalgpallis tegutsemise keelu. Karistatute seas on ka valitseva Eesti jalgpallimeistri Tallinna Levadia keskkaitsja Aleksei Jahhimovitš.

Samas ei pannud Jahhimovitš kihlveopettusi toime ajal, kui ta oli Levadia mängija, vaid kuulus Tallinna Flora ridadesse. Ning pettused puudutasid mitte klubi, vaid Eesti U21 koondise kohtumisi.

Samal teemal

Jahhimovitšile ja Sillamäe Kalevi poolkaitsjale Maksim Paponovile määrati esialgu kuni 31. detsembrini 2014 kehiv keeld, mis vaadatakse üle uurimise lõppemisel või hiljemalt 31. detsembril 2014. Esiliigas mängiva Tallinna Puuma poolkaitsjale Yaroslav Dmitrievile määrati eluaegne keeld. Otsus hõlmab nii mängimist, juhendamist kui ka ametiisikuna tegutsemist.

24aastase Jahhimovitši näol on tegu endise Eesti noortekoondislasega, kes mängis 2012. aastani Tallinna Floras, aga siirdus siis Tallinna Levadiasse, kelle aitas mullu Eesti meistritiitlini. Jahhimovitš on Levadia jaoks väga vajalik jalgpallur - käesoleva hooaja kõigis 12 ametlikus mängus on ta väljakul viibinud algusest lõpuni.

23aastane Paponov onendine Eesti noortekoondislane, kes kuulus 2013. aastal Tallinna Kalevi, aga aastatel 2011-12 praeguse koduklubi Sillamäe Kalevi ridadesse. Sarnaselt Jahhimovitšiga on tegu meeskonna põhimehega, kes kuulus kõigis tänavuses 10 mängus Sillamäe algkoosseisu.

25aastane Dmitriev on Lasnamäe Ajaxi kasvandik, kes mängis aastatel 2007-10 Levadias, aga on seejärel esindanud nii Tallinna Infonetti, Lasnamäe Ajaxit kui ka Tallinna Puumat. Eelmisel aastal teenis Dmitriev pika võistluskeelu, kui lõi vastasmängijat jalaga kõhtu. Dmitriev on Venemaa kodakondne.

EJLi kommentaar

"Oleme alustanud laiapõhjalist uurimist, kus kohtus oleva kriminaalasja põhjal saadud oluline info on liidetud jalgpalliliidu poolt varasemalt kogutud ja praegu kogutava materjaliga. Praegu on luubi all rohkem kui 10 isikut. Tervikpildi kokkusaamiseks ja kõigi isikute kindlakstegemiseks läheb veel aega – algse kava kohaselt plaanisime selleni jõuda juuni teises pooles," lausus EJLi president Aivar Pohlak.

"Kolme mängija suhtes otsuse tegemine tähistab protsessi esimest etappi. Paponovi ja Jahhimovitši karistus vaadatakse täiendavalt üle, sest nendega seotud asjaolude suhtes jätkub distsiplinaaruurimine ning peame kogutud materjali põhjalikult läbi töötama," selgitas Pohlak.

EJLi president ütles, et alaliidul on igasuguse ausa mängu ja sportlike põhimõtete rikkumise osas nulltolerants.

EJLi president tuletas meelde, et nendel, kes omavad ükskõik millist informatsiooni kihlveopettuste või mängutulemusega manipuleerimise või muu sarnase rikkumise kohta (ka vastava pakkumise kohta), on kohustus sellest viivitamatult teatada jalgpalliliitu. Selleks on EJLil töös spetsiaalne e-posti aadress fp@jalgpall.ee ja veebikeskkond, mis asub siin.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee