Põlva Serviti avas finaalseerias võiduarve.Foto: ALDO LUUD
Käsipall
8. mai 2014, 19:57

FINAALSEERIA JÄTKUB: Viimase minutiga kolm väravat visanud Serviti tuli rongi alt välja! (1)

Käsipalli Eesti meistriliiga finaalseeria kolmandas kohtumises alistas Põlva Serviti kodusaalis 26:25 HC Kehra, kuigi oli veel 65 sekundit enne lõppu 23:25 kaotusseisus. Kehra juhib seeriat 2:1, neljas mäng peetakse pühapäeval Kehras.

Serviti saavutas kiire 4:1 algedu, kusjuures Kehra jäeti esimese viie minuti jooksul sootuks nullile. Ent nagu selles finaalseerias kombeks, siis esimesel poolajal mingeid fundamentaalseid asju paika ei panda. Kehra jõudis viigini ja asus 18. minutil 8:6 juhtima. Sellele vastas Serviti 5:0 vahespurdiga, ent poolaja viimaste minutitega mängisid võõrustajad 11:8 edu maha – vahetult enne poolajasireeni viskas Jürgen Rooba tabloole 11:11 viigi.

Teist poolaega alustas paremini Kehra, ent 13:11 edu anti kiiresti käest, kui vigastust trotsides platsile tulnud Leedu käsipallur Grazvidas Sereicikas kahe järjestikuse tabamusega Serviti 15:14 juhtima viis. Ardo Puna väravad viisid Serviti ette 18:16 ja 20:18, aga Tauri Volt teenis 2minutilise karistuse ja arvulise ülekaalu toel pääses Kehra juhtima 23:21.

Kristjan Muuga osav vise tegi seisuks 22:23, aga Kehra poolt vastas Marko Slastinovski. Sereicikase kaval vise tegi seisuks 23:24, ent ka Kehra mees Uku-Tanel Laast sokutas palli Eston Varuski selja taha ja veidi enam kui minut enne lõppu juhtis Kehra 25:23.

Serviti võttis viimast korda aja maha ning Andreas Rikken tegi seisuks 24:25. Serviti tegi üleväljapressi ning Kehra eksiski! Henri Sillaste tormas kiirrünnakusse, aga Laast tegi talle vea – 7 meetrit Servitile ja 2 minutit karistus Laastule. Karjääri kaalukaimale karistusviskele asus 25 sekundit enne lõppu Ardo Puna...

Ja tabas! Viik 25:25. Kehra oli aga vähemuses ning Serviti tegi uue üleväljapressi, mille tulemusel kaotas Slastinovski palli. Serviti pääses kiirrünnakusse ning kaks sekundit enne lõppu kõmmutas Puna palli Kehra võrku. Serviti võitis 26:25, kuigi oli veel 1.05 enne lõppu 23:25 kaotusseisus.

Serviti kasuks viskas Ardu Puna 10, Andreas Rikken 4, Kristjan Muuga ja Grazvidas Sereicikas 3, Pavel Turajev ja Henri Hiiend 2 ning Siivo Sokk ja Raido Peedomaa 1 värava. Kehra poolelt tabas Uku-Tanel Laast 8, Jürgen Rooba ja Marko Slastinovski 6, Kaspar Lees ja Indrek Napsep 2 ning Viktor Skrjpak 1 korra.