Foto: ALDO LUUD
Ville Arike 9. mai 2014 09:00
Värske ajakiri Basketball palus meistriliiga üheksa klubi treeneritel kiigata finaalseeria poole ning ühtlasi küsiti, kes kerkib selle parimaks mängijaks. Tallinna Kalevi loots Kalle Klandorf ja virulane Priit Sternhof pakkusid Rocki ääremängijat Tanel Kurbast!

"Mängin kindlasti täiega," muheles Kurbas temasse uskujatele vastuseks. "Eeldan küll, et minu peaülesandeks saab vastase tagamängijate ohjeldamine, ilmselt hakkan Millage’it taga ajama. Aga üritan ka rünnakul teravust luua ja visked ära panna. Finaalis pole enam midagi tagasi hoida, pärast seda jõuab puhata küll."

Kurbast ei häiri asjaolu, kui tuleb katta endast lühemaid ja kiireid mehi. "Kui peatreener selle töö mulle usaldab ja leiab, et mina saan sellega kõige paremini hakkama, teen seda. Kui vaja, tuleb individuaalseid tegemisi ohverdada – tähtis on meistritiitel!"

Kurbas usub, et vahepealsest suure mängukoormuse ajal tekkinud august on meeskond välja saanud. Poolfinaali järgi näib küll, et eile 26aastaseks saanud ääremängija on heas vormis – kahes esimeses mängus ladus ta Tallinna Kalevi vastu 12 kolmepunktiviskest sisse 9. Tõsi, kolmandas kohtumises ei tabanud enam ükski kaugvise. "Need läksid mööda, et finaalis jälle sisse minna," oli mängumehel vettpidav selgitus varuks.