Spordivaria

Heategevuslikul jooksul koguti reumahaigete laste abistamiseks ligi 8000 eurot 

Toimetas Kaspar Koort, 10. mai 2014, 15:27
 Tarmo Haud
Täna toimus Tartus Tähtvere Spordipargis Heateo jooks, millest võttis osa 1073 spordisõpra. Jooksuga koguti 7820 eurot Lõuna-Eesti reumahaigete laste ravivesivõimlemise jaoks.

Heateo jooksu korraldas Klubi Tartu Maraton koostöös SA TÜ Kliinikumi Lastefondiga ja ravimfirmaga Teva. Iga Heateo jooksul osalenu andis vähemalt 1 euro suuruse annetuse, millele Teva lisas veel 5 eurot. Seega oli iga jooksja panus vähemalt 6 eurot.

Samal teemal

“See on meil suuruselt esimene ja samas kõige olulisem üritus, kus inimesed tulevad kohale, panustavad ühiselt, teevad endale midagi head ning samas koguvad annetuste näol nii suure summa. See on suurepärane!” sõnas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Küllike Saar.

“Tervislik eluviis ja heategevus, see ongi meie mõtteviis. Arvatavasti on uuel aastal meil uus projekt, sest selle annetuse eest saame pea kaks aastat Lõuna-Eesti liigesehaigete laste ravivesivõimlemist toetada.”

“Kui me aasta tagasi selle jooksu lõime, lootsime, et jõuame alles mitme aasta pärast 1000 osalejani. Kuid nüüd täitsime selle plaani enneaegselt ning ka annetuse summa on kordades suurem kui ootasime,” sõnas Kunnar Karu, 32. Tartu jooksumaratoni võistluse direktor. “Ja nagu näha, alati ei pea jooksma võidu peale, võib joosta ning kõndida ühiselt 4,3 km ja teha seda mõnuga.”

Heateo jooksul annetusena kogutud summa andis ravimifirma Teva esindaja Mare Parve pärast Heateo jooksu toimumist tšekina üle SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi maskotile Mõmmikule.

Heateo jooksul oli oselejaid erinevas vanuses, kohale tulid nii lapsevanemad oma lastega, sõpruskonnad kui ka kollektiivid. Jooks toimus samal ajal Tartu Jooksumaratoni lasteüritustega ning mitmed lastejooksudel osalejad võtsid osa ka Heateo jooksust.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee