Õhtuleht.ee, 11. mai 2014 18:55
TÜ/Rock vs BC Kalev/CramoFoto: ALDO LUUD
BC Kalev/Cramo alistas Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria esimeses kohtumises 75:72 Tartu Ülikool/Rocki. Kalev läks kohtumist algusest peale ligi 10-punktilise edumaaga juhtima, kuid lasi tartlased lõpu eel liiga lähedale. ÕHTULEHE OTSEÜLEKANNE
18:55

Kohtumise üleplatsimeheks oli 27 punktiga Vlad Moldoveanu, tuues ka 10 lauapalli. Kalevi poolelt tõi Gregor Arbet 12 punkti, Rain Veideman ja Curtis Millage 11 punkti. Frank Elegar lisas 9 punkti ning tõi suisa 15 lauapalli!

Rocki poolelt säras Joosep Toome, kes tõi 16 punkti. Vigastusest parananeud Vilmantas Dilys lisas 14 punkti (5 lauapalli, 4 vaheltlõiget), Joosep Toome viskas 10 punkti (5 lauapalli) Tanel Kurbas ja Vincent Simpson tõid mõlemad 8 punkti.

18:53
Merili Luuk

Siinkirjutaja pulss on laes ja käed värisevad. Sellist lõppu poleks küll osanud oodata! Rock oli vahepeal ligi 15 punktiga taga, kuid lõpu eel vähendas vahe kahele punktile. Abbott tabas aga siiski vabaviske ning Kalev lahkub siit 75:72 võiduga

18:51

SEE ON MÖLL! SEE ON MÄNG! 6 sekundit lõpuni, Kriisa otsustas ise peale minna ning risk tasus ära - 5,4 sekundit lõpuni ja vahe on KAKS PUNKTI!

18:50

10 sekundit jõuti mängida, Fall tabas oma ülipikkade kätega ühe vabaviske, kuid Rock pommitas jälle - väike Vene tabab kolmese, 70:74

18:47
Merili Luuk

Kuidas sellised asjad juhtuvad??? 25 sekundit lõpuni, 2 minutit platsil olnud Kristen Meister tabab kaugviske ja Rock on kõigest 6 punktiga taga! 67:73 - PÕNEV!!

18:46
Merili Luuk

Joosep Toome paneb hullu ning toob kolm punkti juurde. 64:72, 33 sekundit lõpuni.

18:45

Need väikesed lapsed laoksid Rocki poolt Kalevi korvi küll täis. 43 sekundit lõpuni!

18:43

Ohtlikuks Rock siiski ei saa, minut enne lõppu ollakse taga 58:72.

18:38

Või siiski? Kolmesed Kurbaselt ja Kriisalt ning Kalev ees 66:55. Tartlastel on armuaega veel kolm minutit.

18:36

Moldoveanu kauge kahene pani võitja sisuliselt lukku. Kalev on 66:49 ees ja nelja minutiga on seda päris võimatu tasa teha.

18:31

Väike vahepala: Kohtumise üleplatsimehe Vlad Moldoveanu (hetkeseisuga 22 punkti ja 10 lauapalli) poeg Dominic oskab palli käsitseda samahästi kui issi

18:31

Kalevile veerandaegade algused sobivad, edu on taas paisutatud 15 punkti peale. 6.27 mängu lõpuni ja seis 61:46.

18:29
Merili Luuk

Ma pole küll Serbias ega Kreekas korvpalli vaatamas käinud, kuid kõrvulukustav pasuna - ja vilekoor, mis Rocki fännide poolt kohtunik Halliko poole teele saadeti, võis sellele sarnaneda küll.
Rock siiski 13-ga maas, 46:59 ning miski ei reeda, et täna terviklikult mänginud Kalev kohtumise käest annaks

18:25

18:24

10 minutit mängida ja Kalevi edu 55:44. Põhimõtteliselt oleks Rocki tagasitulek võimalik, aga mängupilt ei reeda seda kuskilt otsast. Kolmanda veeranadaja lõpp oli pisut erandlik - see lõpetati 10:2 spurdiga, Joosep Toome arvele jäi neist 8.

18:17

Rock näitab elumärke, sest Toome ja Simpsoni korvid vähenadvad vahe on taas 13 punktile. 2.19 kolmanda veerandaja lõpuni ja seis 53:40 Kalevile.

18:13

Elegar näitab, kuidas kaitsta tuleb. Ja töö viib sihile, Kalev ees 53:36

18:11

Kui Rocki tantsutüdrukute "Tartu marss" nüüd mängumehi ei tiivusta, siis ei aita enam miski.

18:10
Ats Kuldkepp

Rocki vana häda ehk kaitselaua kontrollimine on taas käest läinud. Moldoveanul ja Elegaril lastakse kõvasti mürgeldada ja lõpuks saab rumeenlane vabavisetele minna.

18:08

Nii suur pole veel Kalevi edu täna olnudki - 51:34.

18:07

Elegar on nii võimas mees, et trügib läbi rauduste!

18:07

Vigastuse ületanud Vilmantas Dilys on Rockile seni toonud resultatiivseimana 11 punkti. Poleks teda, ei teagi mis tartlastest praegu saaks. Cramo domineerib 51:34

18:06

Tartu selle hooaja ühel stabiilsemal palluril Tanel Kurbasel pole täna suurt midagi sujunud. 5 punkti on küll koos, aga viimati pani ta kolmese vastu korvilaua serva.

18:03

Vilekoor kasvab, vilistatakse välja nii vigu vilistavaid kohtunikke kui ikka rivaal Cramot ennast

18:01

Teine poolaeg on alanud!

18:00

Nonii, läheb jälle lahti!

17:54
Ville Arike

Ka visketabavus on Kalevil parem (kahesed 18/9, kolmesed 10/5, vabavisked 14/11), nii et külalised on absoluutselt igas elemendis võõrustajatest üle.

17:53
Ville Arike

Korvisöödud Kalevile 5:4 - Veidemanil on neid kirjas 3, ülejäänutel mitte üle 1. Vaheltlõikeid on Kalevil 4 (Elegar 3) ja Rockil 1.

17:52
Ville Arike

Lauas on Kalev Elegari (6 palli) vedamisel selgelt üle 19:10 ning pallikaotusi Simpson üksi teinud sama palju (3, Rock kokku 7) kui terve vastasmeeskond kamba peale.

17:50

Selline see mäng ongi - Rock vaatab pealt, kuidas Kalevi leegionärid palle sisse loobivad.

17:50
Ville Arike

Rockile on Dilys toonud 8, Talts ja Simpson 6, Kurbas 5, Dorbek, Doronin, Toome 2 punkti. Siingi on vahetusmeeste osa väike (4 silma).

17:49
Ville Arike

Vaatame statistikat. 14 punktiga on seni üleplatsimees peaaegu 100-protsendiliselt tabanud Moldoveanu. 8 punkti on Kalevile toonud nii Veideman, Arbet kui ka Elegar, 4 Millage. Vahetusmeeste arvel on seni kõigest 2 silma (Fall).

17:48

Gert Kullamäe viskas pilgu enne poolajavilet tabloole... Ei ole just rahuldav ega kasin, vaid ikka halvalt mannetu seis.

17:46

Simpson teeb järjekordse pallikaotuse (kokku on tal neid kolm) ja Rock lähebki poolajale 13punktilises kaotusseisus.

17:45

Väike vahejuhtum ka muidu üsna uimase mängu vahele - Kell läks katki! Aga mitte kauaks ja Rocki rünnak saab jätkuda.

17:44

Kalev sai kohe üsna turvalise edu sisse ja päris lähedale pole Rock enam saanudki. 19,3 sekundit poolajani ja Kalevi edu on 44:31.

17:43
Ville Arike

Seda ei näe pika mehe esituses just sageli: Elegar võttis Simpsonilt põrgatusel palli, tuli ise põrgatusega üle terve väljaku, mängis ühe vastase kiiruse pealt üle ja surus palli võimsalt pealt!

17:40

Talts pahandab (loe: sõimab) läbi hammaste Tanel Kurbast. Mees, miks sa ise peale jooksed?

17:34

4.05 poolaja lõpuni ja Kalev ees 38:27.

17:34

Rock ja Dilys on ründemängu päris korralikult käima saanud, aga kaitse lekib endiselt. Üks näide: Timo Eichfuss tuleb Moldoveanu pealt kergekäeliselt ära ja rumeenlane ei hellita - kaugvise läheb puhtalt läbi rõnga. Kokku on tal juba 14 punkti ja mööda pole ta visanudki.

17:32
Merili Luuk

Janar Talts manitseb mehi rahulikult võtma. Kerge see aga pole, sest Rock on 12punktilises kaotusseisus

17:31

Finaalmängus võivad kõik tunded üle keeda ning kui pallisaalis on kaks pikka (kukke), läheb ka rüseluseks. Seekord jäi kannatajaks Rocki "paha poiss" Vilmantas Dilys, kellele Bamba Fall tegi ebasportliku vea. Dilys kukkus korra ka põrandale ning Fall oleks tahtnud veidigi äsada, kuid olukord lõppes mõlemale poolele siiski hästi.
34:22 Kalev ees

17:28

Abbott on ikkagi päris toores, korvi alt kaks viset mööda ja ameeriklane vahetatakse kohe välja.

17:23

Marek Doronin läheb sammudesse ja viskab Rockile kaks punkti koos esimese veerandaja lõpusireeniga. Kalev viskas 10 minutiga siiski 27 punkti ja juhib kümne punktiga - 27:17. Hiljuti Los Angeles Lakersist kinga saanud ründegeenius Mike D'Antoni oleks uhke.

17:23
Ville Arike

Finaalis võib lõpuks otsustada iga pisiasi. Kalev tegi veerandajaga kõigest 3 viga ning viimasel rünnakul lasti Doroninil läbi murda, mitte ei võetud teda paar sekundit enne sireeni veaga maha. Näpukas, mille peale näiteks Obradovic saanuks ilmselt väga pahaseks.

17:21

Kalevi poolt on väljakule tulnud kolm kuud põlvevigastusega hädas olnud Ty Abbott, kes võttis Valmo Kriisalt just ründevea välja.

17:18
Merili Luuk

Kalevlastel on kui tuli takus ja kiire viske-söödumäng paistab praegu loorbereid toovat. Rockil tundub kops juba üsna koos olevat.

17:18

Rocki poolt on juba kaks viga Kurbasel, Dilysel ja Taltsil. Kalev ees 26:15.

17:11

Kalevil visked väljakult juba 8/7, sealhulgas kaugvisked 3/3. 5 minutiga on nende eduseis 19:9.

17:09
Merili Luuk

Kurbas viskab kolmese ja kahese sisse ning toob Rocki lähemale

17:07

Aga nüüd on käima läinud tüüpiline eestikate finaal - Kalevil õnnestub kõik, Rockil mitte midagi. Kalev on vähem kui kolme minutiga juba 11:2 ette läinud, visked 6/5.

17:02

Dilys teeb korvi alt kohe kaks punkti ära, lootustandev algus leedulasele.

17:01

Ja mäng käib!

17:01

Algviisikud: Rock: Simpson, Dorbek, Kurbas, Talts, Dilys.

Merili Luuk

Nunnumeeter laes! Rocki mängumehed tulevad püünele marulise aplausi saatel, käekõrval korvpallikooli kasvandikud.

16:52
PaksBasilio

Finaalseeria läks!

16:50

Millal Rock viimati Kalevit finaalis võitis? Õige vastuse saamiseks tuleb kaevuda päris sügavale ajalukku - see juhtus 2009. aasta 25. mail, kui koduplatsil oldi pealinlastest 74:49 üle. Siis viigistati seeria 2:2 peale, aga kaks järgmist mängu kaotati. Rocki peatreener Gert Kullamäe oli toona veel viimast aastat väljakumängija rollis.

16:47
Ville Arike

Tõsi, sooja teeb ka Augustas Peciukevicius, kelle mängus osalemine võrduks küll täieliku imega.

16:42

Mille põnevaga said enne mängu hakkama Rocki fännid? Vaata lähemalt värskest videost!

16:32

Tänase mängu suurim küsimärgi ehk Rocki korvialjuse jõu Vilmantas Dilyse seisundi kohta võib vaid öelda seda, et soojendust teeb ta kaasa. Tõsi, teravamaid liigutusi pole ta esialgu teinud ja lonkamine on märgatav.

16:29
TartuRock

See hooaeg on kohtutud 5 korda, korra karikafinaalis ning 4 korda #AlexelaKML. Omavaheline seis on 3:2 @TartuRock kasuks.

16:21

Täismaja on Tartu Ülikooli spordihoonesse oodata kindlasti. Kas lausa vahekäigud-täis-ja-õhku-pole versioon, näitab aeg. Traditsiooniliselt pole Tartu publik mai alguses entusiasmiga eriti hiilanud, sest sel ajal on parim aeg kartulite panemiseks. Mängu alguseni on alla 40 minuti.

16:16
Merili Luuk

Eesti erinevad kihlveokontorid ennustavad võitu külalistele. Panustades 1.50 eurot, saab raha tagasi koefitsendiga 1.70. Rocki võitu ennustades aga 2.20.

15:53

Kalevlaste viimane eine enne tähtsat mängu

15:50

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Facebookilehekülg teatab, et põlvevigastusega kimpus Vilmantas Dilys oli pärast hommikust treeningut nii heas seisus, et võib suisa platsile tulla.

15:03

Meeldetuletuseks, aasta tagasi algas finaalseeria Tallinnast ja siis oli Kalev/Cramo Rockist parem 83:69. Ehk tuleb tänane heitlus tasavägisem.

14:49

Kes Tartus kohal ning kavatseb mängu vaatama tulla, võib tartlaste pooldamise korral ühineda ka Rocki fännide rongkäiguga, mis asub liikuma 15.30 Püssirohukeldri lähistelt.
Või tuleks hoopis otsida üles Kalev/Cramo fännid?

14:46

Kaks tundi ja 15 minutit on finaali alguseni jäänud ning meil on küsimus: keda toetate teie?

13:09

Mida peavad meeskonnad tegema, et teineteist üle kavaldada? Kes on seeria võtmemängijad? Kas kordub viimase kolme aasta stsenaarium. kus Kalev on 4:0 seljavõidu saanud? Loe lähemalt Ville Arikese põhjalikust analüüsist!

11:55

Kalevi poolelt pole täisjõus Ty Abbott, kes pole samuti põlve tõttu veebruari keskpaigast ühtegi mängu kaasa teinud. Peatreener Alar Varraku sõnul võib teda episoodilises rollis platsil siiski kohata.

11:54

Vigastustega on hädas rohkem Rock - Augustas Peciukevicius ei mängi kindlasti, sest taastub rangluumurrust ja Vilmantas Dilyse osalemine on valutava põlve tõttu kahtlane. Marek Doronin saab ilmselt mängida, aga põlv teeb tallegi muret.