TÜ/Rock vs BC Kalev/CramoFoto: ALDO LUUD
11. mai 2014, 18:55

BC Kalev/Cramo alistas Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria esimeses kohtumises 75:72 Tartu Ülikool/Rocki. Kalev läks kohtumist algusest peale ligi 10-punktilise edumaaga juhtima, kuid lasi tartlased lõpu eel liiga lähedale. ÕHTULEHE OTSEÜLEKANNE
18:55

Kohtumise üleplatsimeheks oli 27 punktiga Vlad Moldoveanu, tuues ka 10 lauapalli. Kalevi poolelt tõi Gregor Arbet 12 punkti, Rain Veideman ja Curtis Millage 11 punkti. Frank Elegar lisas 9 punkti ning tõi suisa 15 lauapalli!

Rocki poolelt säras Joosep Toome, kes tõi 16 punkti. Vigastusest parananeud Vilmantas Dilys lisas 14 punkti (5 lauapalli, 4 vaheltlõiget), Joosep Toome viskas 10 punkti (5 lauapalli) Tanel Kurbas ja Vincent Simpson tõid mõlemad 8 punkti.

18:53
Merili Luuk

Siinkirjutaja pulss on laes ja käed värisevad. Sellist lõppu poleks küll osanud oodata! Rock oli vahepeal ligi 15 punktiga taga, kuid lõpu eel vähendas vahe kahele punktile. Abbott tabas aga siiski vabaviske ning Kalev lahkub siit 75:72 võiduga

18:51

SEE ON MÖLL! SEE ON MÄNG! 6 sekundit lõpuni, Kriisa otsustas ise peale minna ning risk tasus ära - 5,4 sekundit lõpuni ja vahe on KAKS PUNKTI!

18:50

10 sekundit jõuti mängida, Fall tabas oma ülipikkade kätega ühe vabaviske, kuid Rock pommitas jälle - väike Vene tabab kolmese, 70:74

18:47
Merili Luuk

Kuidas sellised asjad juhtuvad??? 25 sekundit lõpuni, 2 minutit platsil olnud Kristen Meister tabab kaugviske ja Rock on kõigest 6 punktiga taga! 67:73 - PÕNEV!!

18:46
Merili Luuk

Joosep Toome paneb hullu ning toob kolm punkti juurde. 64:72, 33 sekundit lõpuni.

18:45

Need väikesed lapsed laoksid Rocki poolt Kalevi korvi küll täis. 43 sekundit lõpuni!

18:43

Ohtlikuks Rock siiski ei saa, minut enne lõppu ollakse taga 58:72.

18:38

Või siiski? Kolmesed Kurbaselt ja Kriisalt ning Kalev ees 66:55. Tartlastel on armuaega veel kolm minutit.

18:36

Moldoveanu kauge kahene pani võitja sisuliselt lukku. Kalev on 66:49 ees ja nelja minutiga on seda päris võimatu tasa teha.

18:31

Väike vahepala: Kohtumise üleplatsimehe Vlad Moldoveanu (hetkeseisuga 22 punkti ja 10 lauapalli) poeg Dominic oskab palli käsitseda samahästi kui issi

18:31

Kalevile veerandaegade algused sobivad, edu on taas paisutatud 15 punkti peale. 6.27 mängu lõpuni ja seis 61:46.

18:29
Merili Luuk

Ma pole küll Serbias ega Kreekas korvpalli vaatamas käinud, kuid kõrvulukustav pasuna - ja vilekoor, mis Rocki fännide poolt kohtunik Halliko poole teele saadeti, võis sellele sarnaneda küll.
Rock siiski 13-ga maas, 46:59 ning miski ei reeda, et täna terviklikult mänginud Kalev kohtumise käest annaks

18:25

18:24

10 minutit mängida ja Kalevi edu 55:44. Põhimõtteliselt oleks Rocki tagasitulek võimalik, aga mängupilt ei reeda seda kuskilt otsast. Kolmanda veeranadaja lõpp oli pisut erandlik - see lõpetati 10:2 spurdiga, Joosep Toome arvele jäi neist 8.

18:17

Rock näitab elumärke, sest Toome ja Simpsoni korvid vähenadvad vahe on taas 13 punktile. 2.19 kolmanda veerandaja lõpuni ja seis 53:40 Kalevile.

18:13

Elegar näitab, kuidas kaitsta tuleb. Ja töö viib sihile, Kalev ees 53:36

18:11

Kui Rocki tantsutüdrukute "Tartu marss" nüüd mängumehi ei tiivusta, siis ei aita enam miski.

18:10
Ats Kuldkepp

Rocki vana häda ehk kaitselaua kontrollimine on taas käest läinud. Moldoveanul ja Elegaril lastakse kõvasti mürgeldada ja lõpuks saab rumeenlane vabavisetele minna.