HC Kehra alistas finaalseeria neljandas matšis Põlva Serviti 29:27 ja tuli võitudega 3:1 Eesti meistriks.Foto: MATI HIIS
Ott Järvela, Kehra spordihoone 11. mai 2014 19:15
Käsipalli Eesti meistrivõistluste neljanda finaalkohtumise iseloom oli jabur, ent eks nii võibki juhtuda just finaalmängudes, kus vastased on võidu nimel nõus võtma tarvitusele kõige ebaharilikumad meetodid.

HC Kehra alistas 29:27 Põlva Serviti, võitis finaalseeria 3:1 ja tuli oma ajaloos 11. korda Eesti meistriks.

Finaalseeriat 2:0 juhtinud, ent kolmanda kohtumise uskumatul kombel kaotanud Kehra alustas kohmetult ja avastas end nobedasti 2:5 kaotusseisust. Seisult 3:6 tehti aga 6:0 vahespurt ning etteruttavalt võib öelda, et viigini Serviti enam ei jõudnudki.

Poolaja 14:11 võitnud Kehra alustas teist poolaega arvulises vähemuses ning paistis, et Servitigi leiab rütmi, ent seisul 14:16 ei suutnud kogenud Kristjan Muuga lähiviset väravasse toimetada ning Kehra vastas 3:0 vahespurdiga, mis andis neile 19:14 edu.

Serviti vastukäik jahmatas kõiki Kehra spordihoones olnud ligi 1000 pealtvaatajat – Kehra ohtlikemaid viskajaid, Uku-Tanel Laastu ja Marko Slastinovskit hakati katma personaalselt ehk kaitseformaadiks oli väga harva nähtav 4-2. Kehra kohmetuski ootamatust olukorrast ning pärast 16:21 seisu asus Serviti kaotust vähendama.

Kolm minutit enne lõppu oli Kehra edu sulanud 26:24 peale ning Serviti peatreener Kalmer Musting kasutas ära oma viimase mõtlemisaja. Sellest oli kasu, sest leedukas Grazvidas Sereicikas tabas ning seis oli põlvalaste poolt vaadatuna 25:26.

Kehra teenis järgmisel rünnakul aga 7 meetri karistusviske, mille Laast kindlalt realiseeris. Serviti kaotas seejärel palli ning Slastinovski tegi kiirrünnakust seisuks 28:25. Kolmandas finaalmängus nähtud imelist lõppu Serviti seekord serveerida ei suutnud ning terve seeria jooksul väravavaht Mikola Naumi oivalisele mängule toetunud Kehra võitis 29:27.

Võitjate kasuks viskas Uku-Tanel Laast 11, Kaspar Lees 5, Jürgne Rooba 4, Marko Slastinovski 4, Viktor Skrjpak 2, Kaimar Lees 2 ning Indrek Napsep 1 värava. NB! Rohkem väljakumängijaid peatreener Jüri Lepp finaalseerias sisuliselt ei kasutanudki.

Serviti poolt oli edukaim Ardo Puna 7 väravaga. Andreas Rikken ja Raido Peedomaa lisasid 5, Kristjan Muuga 3, Pavel Turajev 2, Grazvidas Sereicikas 2, Henri Hiiend 2 ja Henri Sillaste 1 värava.