Auto-Moto uudised

Ebaõnne kogenud Tanel Leok Hispaania MM-etapil esikümnesse ei jõudnud 

Toimetas Kaspar Koort, 12. mai 2014 14:51
Tanel Leok InglismaalFoto: TM Ricci Racing
Motokrossi maailma- ja Euroopa meistrivõistlused jätkusid nädalavahetusel Talavera de la Reina krossirajal Hispaanias. Tanel Leok sai kokkuvõttes 18. koha.

Kuningliku MXGP kvalifikatsioonisõidu võitis kindlalt valitsev maailmameister ja tänavune sarjaliider itaallane Antonio Cairoli (KTM), kes edestas belglaseid Jeremy Van Horebeeki (Yamaha) ja Kevin Strijbosi (Suzuki) vastavalt 15,6 ja 17,4 sekundiga. Leok (TM) sai korraliku stardi ja sõitis paar esimest ringi üheksandal kohal, kuid sõidu edenedes tuli tal kohti ära anda ja lõpujoone ületas ta 14ndana, jäädes Cairolile alla 49,8 sekundiga.

Samal teemal

Esimeses finaalsõidus sai parima stardi prantslane Xavier Boog (Honda), kuid esimesel ringil möödus temast belglane Clement Desalle (Suzuki), kes kontrollis sõitu kuni võiduka lõpuni. Teisena lõpetas Van Horebeek (+5,4) ja kolmandana prantslane Steven Frossard Kawasakil (+11,1). Cairoli oli avaringi järel 7-s ja enamat neljandast kohast ta selles sõidus ei suutnud, kaotust Desallele kogunes lõpuks 26,4 sekundit.

Leok tuli esimeselt ringilt 16ndana ja suutis kohe koha võrra tõusta, kuid kuuendal ringil noormees kukkus ja ta tsikkel sai nii palju kannatada, et sõidu jätkamine oli võimatu.

Desalle asus ka teises sõidus kohe liidriks ning talle järgnesid Strijbos, Frossard ja Cairoli. Itaallane suutis seitsmendaks ringiks teiseks tõusta ja asus Desalle´i jälitama, kuid hoolimata sarjaliidri püüdlustest hoidis Desalle esikohta ja võitis sõidu 1,7 sekundilise eduga Cairoli ees. Strijbos ületas lõpujoone kolmandana ja jäi oma meeskonnakaaslasest 3,8 sekundit.

Leok, kes võistles endale harjumatul varutsiklil, sõitis enamuse distantsist 16. kohal ja kaotas lõpuks Desallest 1.26,4.

Etapi võitis kokkuvõttes Desalle 50 punktiga, teiseks tuli viimases sõidus neljandana lõpetanud Van Horebeek (40 p) ja kolmandaks Strijbos (38 p). Leok sai etapi kokkuvõttes 18. koha.

MM-arvestuses jätkab liidrina Hispaanias neljandaks tulnud Cairoli, kellel on koos 304 punkti. Desalle tõusis 280 punktiga teiseks ja Van Horebeek (276 p) langes kolmandaks. Leok langes tabelis ühe koha ja ta on 72 punktiga 19. positsioonil.

Järgmine MM-etapp toimub 25. mail Inglismaal Matterley Basini krossirajal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee