Korvpall

Korvpalliliiga pronksiseerias tuleb kolmapäeval otsustav, kolmas mäng

Milline lõpp! Tarvas röövis Kalevilt võidu, aga võiduviskel oli jalg joonel? (5)

Ville Arike, 12. mai 2014 23:10
Giedrius Gustase täpne vabavise paar sekundit enne lõppu tõi Rakvere Tarvale skandaalimaigulise 81:80 võidu.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Korvpalli meistriliiga pronksiseeria teine mäng sai hullumeelse lõpplahenduse, kui Rakveres alistas sealne Tarvas Tallinna Kalevi 81:80.

44 sekundit enne lõppu viis Kaido Saks Kalevi ette 79:75, järgnenud rünnakul vähendas Kristo Saage vabavisetest vahet. 9 sekundit enne sireeni pääses vabaviskejoonele kalevlane Raido Roos ja näis, et Kalevil on medalid enam-vähem kaelas. Ent Roos realiseeris kahest ühe – 80:77.

Samal teemal

Rusikareegli järgi tehakse viga, et vastane ei saaks kolmest üritada, kuid Kalev lasi Tarva liidri Giedrius Gustase viskele ja Mario Paiste tegi vea takkapihta. Ka vabavise oli täpne ja Tarvas sai 2,6 sekundit enne lõppu ette 81:80! Paiste mängiti veel viskele, kuid pallile pandi korvialuses saginas käsi peale.

Samas näib videopildist, et Gustas astus viimast viset tehes kolmepunktijoonele! Kalevi peatreener Kalle Klandorf teatas, et meeskond ei protestinud („Mida see annaks?!"). Kui ka hiljem tuvastatakse, et oli kahene, mitte kolmene, siis mängutulemust ei muudeta – pretsedent on olemas Balti liiga play-off'ist Kalev/Cramo ja Riia VEFi vahel ning toona lätlaste ridades mänginud Curtis Millage'i kuulsast viskest.

Tarvale tõi Gustas 21 ning Silver Leppik ja Saage võrdselt 20, kaotajaile Asenso Ampim 24 ja Paiste 17 punkti. Paiste tegi teist mängu järjest kaksikduubli (lisaks 10 lp).

Otsustav, kolmas mäng peetakse kolmapäeval Rakveres.

Samal teemal

19.04.2014
Rakvere Tarvas jahib Mario Paistet ja Kaspars Ciprussi
13.04.2014
Gert Kullamäe: täna oli tõeliselt uhke Rocki peatreener olla!
13.04.2014
Mida küll peaks Rock tegema, et Kalevile jälle 0:4 alla ei jäädaks
13.04.2014
GALERII: Rakvere Tarvase napp võit Tallinna Kalevi üle