Spordiblogi

Risto Lepp | Treenerina võita on sama magus kui mängijana (2)

Risto Lepp, HC Kehra abitreener, 16. mai 2014 15:59
Risto ja Jüri Lepp, Eesti meistritiitli võitnud HC Kehra treener ja peatreener.Foto: MATI HIIS
Möödunud pühapäeval riputati mulle kui HC Kehra Horizon Pulp & Paperi abitreenerile kaela Eesti meeste käsipalli meistriliiga kuldmedal. Finaali suurfavoriidi Põlva Serviti üle mängimine andis suurepärase emotsiooni. Kes oleks seda uskunud?

Rõõm oli vähemalt sama vägev kui mängijana Kehra eest tiitleid võites. Selliseid ülevaid emotsioone tavaelu ei paku, vähemalt mina ei ole ennast seni sinna staadiumisse viia osanud!

Kehra soovis mind enda ridades mängijana näha, kuid õlavigastuse tõttu tuli mul mängimisest sellel hooajal loobuda. Ülemäärane risk oleks võinud kogu karjäärile kriipsu peale tõmmata. Niisiis otsustasin ca. kaks kuud enne hooaja lõppu liituda Kehra võistkonna treeneritiimiga. Kas mu tulek andis võistkonnale midagi juurde ja kas oli võimalik midagi nii vähese ajaga muuta?

Muudatused:

1. Tegin mängijatele kohe selgeks, et olen neile kui vanem vend, kelle poole saavad nad oma igasuguste küsimustega pöörduda. Sain vahelüliks mängijate, klubi juhtkonna ja peatreeneri vahel.

2. Meeskonnavaim läks veel paremaks, play-off mängude ajal ei esinenud mängijates ja treenerites platsil närvilisust. Valitses üksteist toetav atmosfäär.

3. Usun, et tõin treeningutesse värskust ja teistsugust vaatenurka. Rutiin vähenes.

4. Lasin meestel suud puhtaks rääkida ja kuulasin nende nägemust, kuidas ja mida saaksid klubi juhid ja treenerid paremate tulemuste nimel teha.

5. Panin mehed kaasa mõtlema ja ennast analüüsima kuidas nad saaksid platsil veel kasulikumad olla.

6. Mängijad tegid vereanalüüsid, et näha ainete puudujääke organismis, mida siis vajadusel todulisanditega või ravimitega saaks kompenseerida.

8. Mängijatele võimaldasime parema taastumise eesmärgil massaaži.

9. Võistkonnaga liitus füsioterapeut, keda sel hooajal miskipärast enne oli harva näha.

10. Videoanalüüs välja lõigatud videoklippide näol enda ja vastaste mängu kohta.

11. Kogenud väravavahist Mikola Naumist sai väravavahtide treener. Ta jagas õpetusi noorematele kolleegidele ning tegi ka ise kaasa puurivahtide spetsiaalseid treeningud samal ajal kui väljakumängijad keskendusid taktikale või jõutreeningutele.

Tegemata jäänud asjad:

1. Serblast David Miloradovici ei õnnestunud meeskonda sulatada ja tema teed klubiga läksid lahku. Üritasin küll olukorda päästa (suhtlesin temaga palju, kuna peatreenerist isa Jüri inglise keelt ei räägi ja suhtlus oli komplitseeritud) ja temast välja pigistada võistkonnale võimalik kasulik mängija, kuid serblasel ei õnnestunud peatreeneri usaldust võita ning mõlema poole soovil mindi sõbralikult lahku.

2. Sai selgeks, et nii vähese ajaga on mängijatele keeruline uusi oskusi juurde treenida. Nii et tuli keskenduda mängijate tugevatele külgedele. Kuna mängijaid oli play-offideks vähe alles jäänud ning vigastusetont võttis selle aja jooksul maha nii Rando-Juku Sirkase (käeluumurd) kui ka Kaupo Liiva (põlvevigastus), siis igaks juhuks võtsime treeningutel koormuse alla ja lisasime taastumise eesmärgil vabu päevi, kuna veel ühe juhtivmängija vigastus oleks ilmselt tähendanud kindlalt kuldmedali Serviti kaela riputamist.

4. Treeningprotsessis oleks saanud rohkem treeninguid läbi viia läbi individuaalse lähenemise, seda nii üldfüüsilise kui ka taktilise-tehnilise poole pealt. Parima tulemuse nimel tuleb igale mängijale läheneda eraldi.

5. Treeningprotsessis saab treeneritetiimile veel paremini ülesandeid jagada, et treeningud efektiivsemad oleks ning sama aja jooksul jõuaks rohkem teha.

Miks Kehra ikkagi võitis finaali?

Füüsilise vormi parem ajastus, meeskonnavaim, mängutaktikast kinni pidamine, külma pea hoidmine, suurem tahtmine, eneseusk, liidermängijate tarkus ja kogemus.

Võidupidu pühapäeval!

Mehed oli pühapäeva õhtuks seeriast nii väsinud, et pool meeskonda läks keset saunapidu koju. Mul oli aga emotsioon nii hea, et sinna hetke olekski tahtnud jääda. Magama minna oli patt, kahjuks võttis uni siiski võimust ja selleks hetkeks olid ka teised "võidupeolased" juba alla andnud.

Mis saab edasi?

Loodan, et paar Kehra juhtivmängijat leiab tee tugevasse välisliigasse. Lõpuks on kõige olulisem, et mängijad saaksid arengus sammu edasi liikuda ja selle läbi Eesti koondis tugevneks. Järgmisel hooajal soovib ka Kehra panustada rohkem noormängijate arengusse ning treeningprotsess muutub veel professionaalsemaks ehk treeninguid hakatakse tegema paaril korral nädalas ka kahel korral.

Samal teemal

12.05.2014
Kehra käsipallikulla 3 võtit
11.05.2014
Kehra peatreener Jüri Lepp: meil jäi veel trumpe tagataskusse!
11.05.2014
Serviti peatreener Kalmer Musting: täna oli Kehra parem, pole midagi öelda
11.05.2014
Kehra sangar Uku-Tanel Laast: vaatame, mis koht lahti on, seal võidupeo teemegi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee